Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zdánlivě nedůležitý inzerát: Fotbalisté ze Lhoty hledají vlídného hospodského, který si v krásném prostředí pronajme na 10 let hospůdku

Tak, vážení, pokud si myslíte, že "nějaká" hospůdka v "nějaké" Lhotě si nezaslouží prostor tady na stránkách, tak jste na véééélkém omylu. Naopak, pro mnohé z nás je zrovna tato hospůdka jedním z nejdůležitějším míst na celém širo širém světě. Ne, že bychom v ní neustále seděli s vykloněnou hlavou a do svého hrdla lili litry či hektolitry nějakého toho chlastu, to vůbec ne, máme ale tuto hospůdku rádi, protože máme rádi krásné a klidné prostředí sportovního areálu, kde se tato hospůdka nachází.

Pokud sem tedy dávám nyní informaci Sportovních klubů Ostrožská Lhota, kterým hospůdka patří, že hledají nového nájemce této hospůdky, hned to doplňuji smrtelně vážným varováním: Nechceme, aby se do ní hlásili různorodí šejdíři a podvodníci, kterých po světě běhá habaděj, nechceme také žádné pruďase a nerváky, stejně jako nechceme žádné zakaboněné mrzouty, kteří hosty odradí sotva se na ně podívají - a nechceme také nikoho, pro koho bude zisk tou nejdůležitější metou.   

Když to tak vezmu, tak nechceme, pokud se tedy fotbalisté nebudou zlobit, že mluvím i za ně, nechceme prostě nic mimořádného. Chceme někoho, kdo bude mít ono naše oblíbené místečko na tomto široširém světě rád, kdo bude mít rád onu hospůdku i hosty, kteří do ní budou chodit, někoho, kdo bude poctivec a přitom k této poctivosti přidá ještě úsměv, dobrou náladu a co nejlepší hospodaření. 

Tak tedy, někoho takového hledáme, byť podmínky jsou samozřejmě poněkud delší, však si je prostudujte buď tady nebo v příloze v PDF, kterou jsem ke článku přidal - tam se vám vše bude číst možná ještě líp. Vše si dobře promyslete, protože pomyšlení, že bychom museli chodit minimálně 10 let do hospody, kterou má nějaký blb, je pomalu ještě větší neštěstí než minela při výběru nevěsty. 

No, a to je všechno. Těším se, že se brzy v této hospůdce setkáme. Můžu ti, neznámí nájemče, slíbit jedno: Pokud to s námi budeš myslet dobře, určitě se ti odvděčíme častou přítomností. Vždyť taková dobře vedená hospůdka je vlastně pro člověka druhým domovem a zároveň zpovědnicí, ve které se snažíme ze sebe dostat všechny naše radosti i starosti.

Amen :)

RB