Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Začíná mi dovolená... Kdo chcete, podívejte se na poslední videoukázky nebo si přečtěte pár slov.. Hlavně ale vypněte počítače a běžte někde do přírody

Ještě než mi začne s pátečním večerem dovolená, rád bych upozornil, že se zájemci můžou podívat například na mé nejnovější videoukázky, kam jsem přidal několik záznamů z Horňáckých slavností. Ještě jsem je sice většinou neopatřil popisky, ale kdo chcete, podívejte se TADY.

 

Během dovolené se budu snažit být na počítači co nej nej nejkratší dobu, přesto bych rád dal v týdni na stránky některé příspěvky. Díky volnu se budu cítit přece jen odpočinutý a bude se mi tak psát lépe. Určitě se chci vrátit ještě k Horňáckým slavnostem, stejně jako k těm Dolňáckým v Hluku. Zatím jsem toho moc nestihl, pokud jsem v práci, je to prostě novinářská práce od rána do večera a tady na web čas bohužel nezbývá. Rozhodně chci ale napsat text k Břéťovi Rychlíkovi, jeho práce byla pro mě vždycky důležitá, určitě byl nepřímo jeden z hlavních důvodů mého zájmu o Horňácko a zdaleka nejen o Horňácko. 

 

Určitě se s některými z vás během příštích dnů potkám, určitě budu mít čas poslat řadě z vás i fotky. Vezu si z Prahy domů snad deset nebo kolik externích disků, na kterých jsou absolutně všechny mé fotky, takže fotky a videa budu mít po ruce. Musím také ještě dokončit text o krojích, který píši do vydání Magazínu MF DNES na 14. srpna, velmi mi na tomto tewxtu záleží.

 

Tak, to je asi vše. Před chvílí se mě kolega v práci ptal, kdeže jedu na dovolenou a já mu po pravdě odpověděl: vůbec jsem ještě nad dovolenou nepřemýšlel, vůbec nevím, co bude zítra, ne tak příští týden :) Kdo mě zná, ten ví, že nejde o nic neobvyklého, kdybyste ale věděli o nějakém pěkném a skromném místě pro pár dnů odpočinku pro rodinu se třemi dětmi, dejte vědět. Hlavně, prosím, místo s klidem a bez počítačů - mám pocit, že mě všechny ty "elektrónické" informace naprosto vysály.    

 

Na stránky se vrátím pořádně někdy v srpnu, kdy si opět vrátím do práce tady v Praze a budu přemýšlet, jestli není čas na definitivní odchod z Prahy směr Slovácko. Tak nějak se mi zdá, že čas nazrál, v této chvíli tady nevidím práci, ve které bych byl až tak nezbytný, ale kdoví, jsem člověk, který prakticky penluje týden co týden mezi SLováckem, Brnem a Prahou už od roku 1991. Vždycky pro mě bylo ale velmi důležité, abych dělal práci, ve které vidím co největší smysl - zatím to byla skoro pořád novinařina.  

 

Nakonec bych mohl dát nějakou videoukázku z Horňáckých. Mám rád například tyto dvě. Zachycují krásnou atmosféru, která vždycky panuje u větráku po skončení Horňáckých. Mrkněte na pana Čambala a jeho usměvavou "růžovou" partnerku v tanci. Tolik energie bych chtěl mít v jeho věku jako on, tak bych chtěl zpívat, tak bych chtěl tancovat, tak bych chtěl rozdávat radost. Ať si kdo chce co říká, nekrásnější stárnutí je s lidovou muzikou :)   

 

 

 

 

 

Nebo mrkněte na tyto pěkné ukázky. Na čtvrteční generálce jsem natočil pana Čambala a na druhé ukázce pana Zálešáka s jeho vnučkou - moc talentovaná zpěvačka. 

 

 

 

A ještě něco přidám - ani neřeknu co, šak mrkněte :)

 

 

 

 

Takto bych musel dát postupně všechny videoukázky, protože mám prostě rád všechny :) A koho by třeba nebavily Horňácké, tak tady je ukázka ze sobotní Nivnice, před kostelem stála nevěsta se ženichem a takto jím zpívali členové Nivničky (a Boršičané). Hezké chvilky...

 

 

 

No, bylo by toho hodně, co mi přináší radost a co bych rád přiblížil také vám. Ale dnes už je čas na závěr, čeká mě cesta po dálnici, na kterou se nijak netěším. V Ostrožské Lhotě začnou za chvilku hody s Cimbálovou muzikou Falešnica, v Hluku za hodinku promítnout Okresní přebor v parku u tvrze, v Hradišti se rozjíždí Letní Filmová škola. Už se mi po Slovácku stýská :)  Mějte se všichni co nejlépe!

RB