Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Začala mi dovolená aneb Odkazy na to, co jsem zatím nestihl dát na web: například Ostroh, Boršice, Hluk, Strážnice, Kunovice

Žádné rozepisování o dovolené, žádné zbytečné řeči, rychle k tomu, co jsem natočil nebo někde na internet dal a zatím to tady na webu nevzpoměl ...

Nejdříve informace pro ty, kteří byli v neděli na velkých stoletých oslavách v Uherském Ostrohu: TADY najdete několik desítek fotek, které jsem tam nafotil, plus natočil jedno video. Natočil jsem toho víc, druhé video zrovna dostávám na internet, zbytek po dovolené, víc jsem toho nestihl, i tak jsem strávil s Ostrohem nedělní odpoledne a podvečer. Mnoho dalších fotek mám na kartách, možná je dám na iDNES na Rajče... Bohužel, téměř ve stejný čas bylo velké kulturní setkání v Ostrožské Nové Vsi, kde jsem už nebyl, akce v Ostrohu totiž trvala docela dlouho. Ale určitě byl na místě někdo z Novovešťanů, kdo fotil, takže odkazy dám sem na stránky. TADY jsem dal ještě druhé video z Ostrohu, jsou na něm při vystoupení místní děti - třeba se na sebe rády podívají při oslavách 150. výročí ...

V sobotu byla pěkná akce v Boršicích u Blatnice, k podrobnostem a fotkám se asi dostanu až po dovolené,  zatím jsem dal na internet dvě videa. Jsou na nich dva mladí, začínají verbíři, TADY můžete vidět Patrika Hrabala, TADY Petra Mošťka, hrála jim CM Falešnica s primášem Radimem Vojtkem - s muzikou jsem natočil povídání, na web ho dám později.

Minulý týden se sešli v Hluku opět senioři, jak pravidelní čtenáři ví, skoro vždycky mezi seniory zavítám a vše natočím. Podrobně se vrátím k jejich setkání později, TADY a TADY můžete vidět to nejpodstatnější, co se na hlucké tvrzi odehrávalo.  

No, a měli jsme konec školního roku. Šel jsem na něj s naší Áňou, která chodí do školy v Hluku, a když už jsem si vzal sebou foťák s kamerkou, natočil jsem, jak takový konec roku v Hluku vypadá. TADY a TADY se můžete do Hluku na školní dvůr podívat, nafotil jsem i spoustu fotek, ale ty až po dovolené.

Bohužel jsem se zatím nedostal ani k hluckým mažoretkám, které dosáhly dalších skvělých výsledků. Dával jsem na web jedno jejich video, které jsem musel blokovat až do jejich soutěžního vystoupení. Video už je odblokované, a jak jsem podle kliků viděl, už se na něj dost lidí dívalo. Video s vystoupením je TADY. A určitě se k mažoretkám brzy dostanu.

Ke Strážnici jsem se bohužel nedostal zatím skoro vůbec, zatím jsem dával na web verbíře a sám byl trošku zaskočený obrovskou sledovaností těchto videí. Moc se těším na zpracování videí z Jízdy králů, která Strážnicí projela, ale to až po dovolené. Na internet jsem už ale nahrál několik vystoupení z programu, který se uskutečnil v neděli. Jednotlivá vystoupení dětí jsem zatím nestačil tady na stránkách poutat, některá videa ani nemají popisky, ale TADY můžete všechna vystoupení vidět, zkušenější uživatelů internetu asi už některá vystoupení našli a podle kliků vidím, že si docela dost videa pouštěli - podrobně, pěkně s popisky a podrobnostmi dám vše na web po dovolené.

Tak, to by mohlo být asi všechno. Ještě bych mohl vzpomět své články v MF DNES, kde stále píši, články píši skoro každý den a tady na webu se o nich ani nezmiňuji, ale pár článků bych chtěl v budoucnosti sem na stránky dát. Většina byla aktuálních a rychlých, a tedy pro mě bez hlubšího smyslu, ale u několiak článků byl bych rád, aby je čas úplně nespláchl... Dnes si můžete například přečíst, jak to vypadalo v sobotu při posledním promítání v Kunovicích, natočil jsem tam i video, ale opět - po dovolené. 

Po dovolené se ještě vrátím k pořadu TV NOE, ve kterém vystupovaly Ženičky a Klebetnice, skoro celý pořad jsem už ale natočil a dal na web, několik ukázek si vyhledejte TADY. Ženským hráli kluci z CM Ohnica, ty jsem točil také ve Strážnici, tak se můžete například TADY na ně podívat, poslechnout si je a dozvědět se také něco o historii muziky - také jsem to zatím nestihl poutat tady na webu.

Doplnil jsem také do kompletní "sbírky" povídání s ředitelem televize NOE panem Leošem Ryškou, povídali jsme si ve Strážnici, první dvě části našeho povídání jsem tady na stránkách poutal, zbývající dvě, které jsem dal později, už ne. tedy kliněte TADY, můžete si najít všechny čtyři části.

To už by mohlo být i vše, pokud některé jedince zajímá, kam že to na dovolenou vyrážím, je  to Praha. Těším se mimo jiné velmi na Všesokolský slet, rád bych tam něco natočil. Jak možná víte, slet už začal včera nádherným pochodem Prahou, velmi jsem se na něj těšil, chtěl jsem fotit i točit videa s účastníky, ale nakonec jsem vyrazil do Boršic u Blatnice a Uherského Ostroha. Velmi vám slet v Praze doporučuju, před šesti lety, kdy jsem ještě v Praze žil i pracoval, jsem atmosféru sletu zažil a bylo to něco nezapomenutelného, snad myšlenky sokolského hnutí nevymizí. Plakát s odkazem na celý program, který trvá až do pátku, jsem dal vpravo na hlavní stránku webu, najdete tam i další pozvánky... A pokud máte kdokoliv cokoliv zajímavého a cenného, co by šlo v tomto týdnu v Praze natočit na internet, zavolejte mi tip na 602 433 970, díky moc! Jinak TADY jsem před časem točil akademii v Uherském Hradišti, některé videa jsem ale na web ještě nestačil dát. 

Víc toho v rychlosti nestihnu, ještě, že má manželka skoro nechodí na web a neví, že se tady v pondělní ráno zdržuju, už jsme měli být na cestě :)

Tož sa všeci opatrujte, hlavně na sebe dávejte pozor, to co se děje například na silnicích je šílené, od tiskového mluvčího policie mně i teď v sobotu a neděli chodily sms zprávy o dalších tragédiích a neštěstích, která se dějí přímo kolem nás, na silnicích, kterými projíždíme tady v našem krásném regionu Slovácka. Život je tak nádherný a mezi námi je bohužel pořád příliš bláznů, kteří berou zbytečným riskováním život sobě i druhým. 

Je toho ještě mnoho, co bych rád sem na stránky napsal a na co bych vás chtěl upozornit, ale nechme to už až po dovolené, to se pustím naplno do přípravy časopisu Krajem svatého Antonínka, který vyjde 1. září. Pokud to něj cokoliv máte, prosím, pošlete mi to do mailu radek.bartonicek@gmail.com, všem vám budu vděčný! Bohužel, na některé důležité maily jsem nestačil odpovědět, zkusím to z dovolené, moc se omlouvám vám, kterých se to týká! Vím, že mám těch restů mnoho, nezlobte se na mě, snad mi život dopřeje ještě trochu času, abych všechny dluhy splatil.

Rád bych vás stále více upozorňoval také na práci jiných, o oni mají spoustu zajímavých fotek či videí, nyní vzpomenu alespoň TADY  Lenku Fojtíkovou a svého stálého "hosta" na webu, Tondu Vrbu - jeho videa jsou TADY, stále točí den co den - akorát víc v Čechách, prý tam prispějú apoň nejaků korunů  :)

RB