Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Velmi zajímavá pozvánka: přijde ve středu na veřejnou debatu o záchraně cenného leteckého muzea v Kunovicích - jak ho zachránit?

Velmi rád bych vás pozval na tuto neobyčejně zajímavou a také důležitou akci. Jde o pozvánku na veřejnou debatu, na které se bude mluvit o záchraně jedné velmi zajímavé věci na našem SLovácku - o záchraně leteckého muzea v Kunovicích. 

Mnozí ho určitě znáte z osobní návštěvy, velmi mnoho z vás ho vidělo minimálně z dálky, když jsem jeli do Kunovic, nebo jste z Kunovic vyjížděli. Vy, kdo jste byli uvnitř, určitě jste si někdy položili stejnou otázku jako já: proč toto muzeum tolik chátrá, proč se právě do něj neinvestují peníze? Situace se přitom dál a dál zhoršovala a dokonce hrozil zánik muzea.

Z pohledu z dálky se mi to zdálo neuvěřitelné, vždyť lze sepsat desítky a desítky akcí, na které šly obrovské peníze například z evropských fondů. U řady těchto finančních toků by šlo přitom pochybovat o smysluplnosti výdajů, zatímco o záchraně tohoto leteckého muzea nemůže snad nikdo pochybovat. Náš kraj byl a je mimo jiné krajem mnoho machrů, šikovných lidí, kteří dokáží vyrábět letadla pro celý svět. Letecká výroba je tady s námi mnoho let, a pokud nám ji Rusáci neodstěhují k sobě, bude tady snad ještě další desítky let také existovat. 

Letecké muzeum by mělo být jakýmsi průvodcem, svědkem a pamětníkem této naší slovácké pýchy, zejména,. když muzeum vzniklo díky obrovskému nadšení několika málo jedinců. Je tedy na co navazovat a nedovedu si představit jinou možnost než záchranu a rozvoj tohoto muzea. Bohužel, neznám detaily, slyšel jsem, že vše komplikují složité vlastnické vztahy a další věci, ale právě proto dojděte ve středu do Hvězdy popovídat si o muzeu, poslechnout si jistě zajímavé názory a třeba říci i ten svůj - třeba také nějak muzeu pomůžete. Už vaše samotná návštěva přitom bude důkazem, že toto téma lidi zajímá, považují ho za podstatné a proto je třeba se mu věnovat.

Během dne sem dám ještě odkazy na řadu článků, které zejména v posledních týdnech na toto téma vyšly v regionálních médiích.

RB 

Ps. Bohužel se nebudu moci besedy účastnit. Jinak bych udělal zvukové záznam nebo videozáznam a dal ho na internet. Pokud prosím můžete někdo něco takového učinit, udělejte to a ozvěte se mi potom, dali bychom záznam i sem na mé stránky. D9ky moc!