Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Velká nedělní pozvánka do Ostrožské Lhoty - to jste ještě neviděli

S troškou strachu jsem se byl dnes podívat v Ostrožské Lhotě na připravovanou relaxační zónu, která bude už v neděli otvírána. Docela dlouho jsem v těchto místech nebyl a tak jsem netušil, jakou podobu nakonec bude zóna mít. Přišel jsem tedy blíž a... zůstal hledět! Výborná práce! Skvělý výsledek! Lhota má zcela nový oddychový prostor, který nepotěší pouze místní, ale určitě i ty, kteří do Lhoty přijedou - neváhejte, přijeďte se podívat, třeba už v neděli 31. května ve 14.00, kdy bude slavnostní otevření. (Přijeďte třeba na kole po cyklostezce, stavte se v cukrárně, dejte si výbornou pizzu v obecní hospodě, vemte rakety a zahrejte si na výborně připravených tenisových kurtech. A odtud si můžete skočit na pivko do hospody na hřišti nebo na nealko do nekuřácké hospody U Radochů.)

Podél lhotského břehu potoka Okluky se tedy táhne poměrně dlouhá relaxační zóna s lavičkami, hřištěm, různými dětskými prvky na hraní, nechybí nový chodník pro pěší i cyklisty... Velmi hezky upravený prostor, byl jsem šťastný, když jsem například viděl, jak se podařilo zachovat několik větších stromů, které budou poskytovat příjemný stín. Celá zóna ještě není úplně hotová, dodělává se plot, možná i na hřišti ještě něco přibude, mohly by se tam vrátit basketbalové koše nebo nějaké branky, do relaxační zóny by se mohl postupně zapracovat nějaký stůl, ale to jsou už detaily. Myslím, že takto upravených míst v našem regionu moc není, jestli vůbec nějaké jsou, i v Praze, kde jsem viděl několik skvělých dětských hřišť, jsem neviděl zónu, která by působila tak příjemně v celém svém prostoru. 

Na pozvánce na nedělní otevření sice není napsaný žádný program, ale pokud tuším, návštěvníci uvidí několik pěkných vystoupení - a možná i jednu velkou premiéru. Doufejme, že bude hezky. Všichni ti, kteří se na tomto díle podíleli, by si to zasloužili.

RB