Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

V úctě před oběťmi komunistického režimu: videoukázky z Jáchymovského pekla s kardinálem Dukou a beseda se spisovatelem Jiřím Stránským (bohužel, je mi jasné, že vás toto téma většinou nezajímá)

Je toho mnoho, co bych chtěl napsat k tomuto tématu, ale mám pocit, že všechna slova jsou naprosto zbytečná, protože lidstvo (každý jednotlivý člověk, který se narodí) je odsouzeno k tomu, aby se v různých obdobích historie opakovala a člověk prožíval peklo na zemi - lidé jsou totiž naprosto nepoučitelní.

 

Kdo chce, ten si přečte následující odkazy a podívá se na videa, kdo nechce, tak tento článek ani neotevře, nebo ho velmi brzy zavře. Jsem přesto šťastný, že jsem mohl prožít uplynulý pátek a sobotu společně s politickými vězni a jejich příbuznými, kteří si připomněli zločiny komunismu na akci s názvem Jáchymovské peklo. Snažil jsem se na této cestě natočit na všech místech videoukázky a zároveň jsem přidal články, které se o této akci objevily v médiích.

 

Podle statistiky čtenosti velmi dobře vím, že toto téma je naprosto nepopulární a zcela na okraji zájmu veřejnosti, lidi nezajímá a mnozí vůbec ani tuto historii neznají, nebo ji tak maximálně znají ze seriálu 30 případů majora Zemana - kde je samozřejmě naprosto lživě obrácená a jako zlosyny ukazuje ty, kteří by měli být chloubou naší země.

 

K celému tomuto setkání a tématu se ještě vrátím velkým textem a fotkami, které zpracuji do podoby PDF novinového článku. Nadále se také tématu zločinů komunismu budu věnovat tady na stránkách, protože žádné zlo nesmí být zapomenuto  a žádné generace nesmí zapomínat na ty, kteří bojovali za svobodu a mnohdy za ni položili životy nebo zničili životy své i svých blízkých.

 

Součástí tohoto textu bude také povídání o panu Štěpánu Vašíčkovi z Blatnice pod Svatým Antonínkem a panu Miroslavu Minksovi z Velké nad Veličkou, které komunistickým režim nespravedlivě odsoudil do vězení a několik let je držel na nucených pracích mimo jiné v Jáchymově. Při nynější cestě jsem si dlouho povídal s panem Vašíčkem i manželkou pana Minkse Evou Minskovou (pan Mink už zemřel). Bylo to povídání nesmírně zajímavé, jsem moc rád, že jsem měl možnost je poznat na takové cestě - oba můžete vidět na hlavní fotce tohoto článku, vyfotil jsem je před jáchymovským pomníkem, který je věnovaný desítkám tisíc vězňů, kteří nespravedlivě prošli komunistickými lágry. 

 

Také v souvislosti s těmito zločiny komunismu absolutně nerozumím tomu, jak moc lidí v naší zemi trpí sympatiemi či naivitou (ztrátou paměti, neznalostí?) vůči Rusku, které je v mnohém pokračovatelem komunistického Sovětského svazu. Informace z Ruska jednoznačně dokazují, že nedemokratický Putinův režim bojuje mimo jiné proti všemu, co by mohlo připomínat zločiny komunistů v Sovětském svazu. Nelze proto počítat s tím, že se naši východní "bratři" někdy omluví za všechno obrovské bezpráví, kterého se na lidech v naší zemi dopustili. Představitelé Sovětského svazu a nyní Ruska měli naši zemi vždy jen za "sluhu", kterého ekonomicky drancovali (náš uran končil prakticky zadarmo v SSSR) a přitom likvidovali elitu našeho národa (zavádění metod komunistických gulagů a kolektivizace). Z této země a od takových "demokratů" nečekám nikdy nic dobrého pro naši zemi. 

 

Boj dobra se zlem nikdy neskončí, svět bude pokračovat i dávno potom, co my už tady nebudeme, ještě mnoho dalších generací bude muset svou svobodu a své životy statečně hájit před těmi, kteří budou chtít svobodu a dobro zlikvidovat. Už proto má smysl znát historii, zajímat se o ni, hledat v ní poučení a zároveň stát v tichosti a úctě před těmi, kteří svobodu milovali a neváhali pro ni obětovat to nejcennější. Nezapomínejme na ně... Nezapomínejme na to, jak snadno může zlo vítězit... Braňme naši svobodu a demokracii před těmi, kteří ji ohrožují... 

 

RB    

 

 

Ve stínu Věže smrti si muklové připomněli své utrpení 

 

Političtí vězni si v Jáchymově připomněli hrůzy lágrů 

 

Jáchymovské peklo. Političtí vězni uctí oběti uranových dolů

 

Jáchymovské peklo připomíná vězňům už jen Rudá věž smrti 

 

Vězni znovu zavzpomínali na Jáchymovské peklo. Velitelé byli bestie 

 

Příběhy uranových dolů lidé uvidí už příští rok 

 

Komunisté neodešli, jen ustoupili, zaznělo na Jáchymovském pekle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A ještě mé videoukázky z nedávné besedy ve Zlíně se spisovatelem Jiřím Stránským, kterého komunistický režimem neprávem držel několik let ve svých táborech. Letošního Jáchymovského pekla se nemohl účastnit. Jak řekl v kostele v Jáchymově kardinál Duka, s panem Stránským si telefonovali a on se omlouval, protože je v nemocnici. Pan Stránský je kromě jiného spoluautorem velmi známého seriálu Zdivočelá země. Mám jej velmi rád a obdivuji ho... Na videoukázkách můžete slyšet také Mirka Minkse a Jiřinku Mikloškovou, kteří během besedy hráli a zpívali...