Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

V sobotu je oslava 100 let Slováckého muzea! Né, abyste si to nechali ujít! :) A TADY se podívejte na detailní program!

I když jsem už několikrát na facebooku anoncoval sobotní oslavy 100 let Slováckého muzea, a samozřejmě jsem před časem dával plakát i sem na web, přesto mi to nedá, abych ještě jednou neupozornil: 100 let Slováckého muzea je mimořádné výročí mimořádné instituce, které si zaslouží pořádnou slávu i účast! Počasí má být hezké, tak né, abyste se na muzeum vykašlali. I když mnozí lidé nevstoupí do muzea za celý svůj život, přesto si myslím, že nikdo ohromný smysl takového muzea nezpochybňuje a uvědomuje si jeho důležitost.

Vzpomeňme předky, kteří muzeum založili, vzpomeňme ty, kteří v něm pracovali i ty, kteří třeba sami přispěli svými sbírkami a vzájemně si přejme, aby nás vědomí důležitosti existence muzea neopustilo ani v dnešní době. Já sám mám bohužel službu v Praze a místo Slováckého muzea budu psát reportáž z Benešova, kde pro změnu vzpomínají v sobotu ve velkém 100. výročí atentátu na následníka trůnu, ale myšlenkami budu v Hradišti - a budu se těšit, že někdo oslavy natočí a dá co nejdříve na internet, někdo je nafotí a někdo o nich napíše  nějaký "pocitový" článek, který nebude jen suchým zpravodajstvím...  

Ať žije Slovácké muzeum! Ať se mu daří co nejlépe naplňovat jeho poslání! Ať zmapuje co nejvíce z toho, co nám naši předci zanechali a co tady máme ještě nyní, ať už jde o bohatství v podobě lidí či jejich umu!

RB  

 

TADY najdete úplně detailní program, jak ho sepsali v kurýru ...