Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

UPOZORNĚNÍ: Existenci těchto stránek od 15. července 2014 omezím... Občas ale na stránky alespoň něco málo dám

Je to tak, už to dál nejde. Po deseti letech jsem se rozhodl provoz těchto stránek minimálně přerušit a s největší pravděpodobností zastavit. Už jsem to sliboval několikrát, ale tentokrát je to skutečně tečka. Už to dál nejde. Z rodinných důvodů, časových, finančních, zdravotních. V tom všem jsem se dostal tak dolů, že už nezbývá mnoho místa k úplnému pádu. Moji "nepřejícníci" můžou mít radost, moji příznivci to pochopí, zejména ti, kteří ke mně mají hodně blízko a znají realitu.

 

Dělat stránky o Slovácku je nesmírně zajímavá a mnohdy krásná práce, zejména, pokud se věnujete především tématům, kterým jsem se věnoval já - lidovým tradicím, zajímavým lidem, spolkovému životu. Dělal jsem tuto práci ve svém volném čase moc a moc rád a nejraději bych ji dělal do konce života. Pokud je ale na to člověk sám, pokud má rodinu se třemi dětmi, které velmi rychle rostou a potřebují prakticky každý den tatínka, pokud si absolutně vše financujete z vlastní kapsy, potom nezbývá nic jiného, než učinit takové rozhodnutí, jaké jsem učinil já. 

 

Nadále budu samozřejmě platit webhosting stránek, aby nic z toho,co je dosud na stránkách, nezmizelo, občas sem dám něco z fotek, které jsem vyfotil v minulosti, rád bych občas napsal i nějaký článeček a pochopitelně tu a tam udělal nějakou fotku či videoukázku. Už ale půjde opravdu jen o výjimky.

 

Ať žije Slovácko, nejcennější část České republiky, ať neubývá množství aktivních a dobrosrdečných lidí, kterých má Slovácko naštěstí stále nejvíc v této zemi. Ať máme v sobě ohleduplnost a toleranci k druhým, bojím se, že právě tolerance k odlišným názorům, životním stylům, barvám a vírám nám ještě docela dost schází. A samozřejmě, ať se nám daří udržet a pokud možno i rozvíjet všechno to, co dělá naše Slovácko cenným "drahokamem" uprostřed Evropy, která si tak málo váží toho všeho, co se za poslední desítky let života v míru a mnohdy blahobytu podařilo vytvořit.

 

Pokud by někdo chtěl v budoucnosti dělat stránky o Slovácku, která by nebyly postaveny na jednotlivci a dobročinnosti, ale na skupince lidí, podpořených nezbytným finančním zázemím, jsem připravený kdykoliv s takovými stránkami pomoci! Byly by to nejlepší stránky, jaké je jen možno udělat!

 

Teď chci ale žít jinak než dosud, teď se chci konečně věnovat všem těm, na které jsem neměl tolik času, teď bych se chtěl také pustit ve vší pokoře k psaní knížek - no a poprvé v životě si třeba zajít jen tak zachytat ryby nebo posbírat pár hříbků v lese. Kurnik, jak se to dělá? A neumřu u toho nudou? :)

 

Moc a moc držím palce těm, kteří se třeba rozhodnou vydat v mých stopách a dělat podobnou novinařinu jakou jsem dělal tady na stránkách já! Jen pozor - myslete občas i na sebe samé, na odpočinek a "nevirtuální" lidi kolem vás... Jinak zůstanete úplně sami jen se svými virtuálními stránkami.

 

RB