Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Toto, že je šéf všech pivovarů? divil jsem se v pivovaře v Uherském Brodě

Nedělej si názor na lidi z pouhého jednoho pohledu, říkám si často, a bohužel občas sám sebe neposlechnu. Zatím naposledy se mi to stalo na tiskové konferenci vedení Pivovaru Uherský Brod v tomto týdnu.

Do místnosti vešel člověk, žádný velký rozruch u šéfů brodského pivovaru nevyvolal, nejistě se rozhlédl kolem sebe, pozdravil a sedl si do kouta. Že by novinář? Ale z jakého "plátku"? Vždyť se ale všichni známe. Nic na něm nebylo "podezřelé", snad možná přece jen jedna věc ano:  řekl si o jedno pivo. No jo, ale na tom také nebylo nic zvláštního, už jsem si zvykl, že na tiskových konferencích tohoto pivovaru se pivo popíjí - s výjimkou nás, co přijíždíme auty. Tak sakra, co to bylo za "klučinu", který do místnosti vstoupil?   

Začíná tisková konfrence, první si bere slova krásná mluvčí Bára Burešová, která představuje jednotlivé zástupce pivovaru. "Tady sedí pan Zdeněk Radil, to je generální ředitel celé skupiny Pivovary Lobkowicz," představuje prvního muže. Cože?! Fakt?! Onen neznámý mladík, pisatel nějakého tohoto našeho plátku je... Šéf celých pivovarů! Nejen tedy toho v Uherském Brodě, ale také  v Černé Hoře, Protivíně, Jihlavě, Hlinsku, Klášte nad Ohří Vysokém Chlumci! Ú, ten můj úsudek! Pokud bych tady popíjel, obvinil bych pivo, takto musím proklínat onen svůj úsudek a předsudek. Pryč z předsudky!

Tady je tedy pan generální... Hned při první příležitosti jsem mu položil několik otázek, snažil jsem se využít toho, že návštěva takového šéfa v Brodě je výjimečná. Sice začal nejdříve čísly, ale dokázal mluvit docela zajímavě. Po skončení tiskovky jsme si povídali ještě na terase nádherné vily, ve které sídlí ředitelství pivovaru, a on mi povídal, jak jezdí například často do Luhačovic - mimo jiné proto, že hlavní akcionář brodského pivovaru i celé skupiny Lobkowicz je majitelem Lázní Luhačovice....

 

 

Tady je začátek tiskovky, nejdříve krásná Bára a potom už hlavní informace, kvůli kterým byla tiskovka svolána. Tedy, přejmenování pivovaru a akce, které bude pivovar sponzorovat.

 

Pokud si chcete přečíst nejnovější informace o pivovaru, klikněte TADY, najdete tam hned několik článků. Já se tady raději zmíním o atmosféře, kterou v pivovaru při svých návštěvách cítím. Řeknu vám: ta amosféra bývá nesmírně příjemná. Proč?

Škarohlídi by mohli říci, že kvůli balíkům piva, které novináři dostávají na cestu domů. Tento důvod si ale můžete šktrtnout, protože balíky si nikdy odnikud nevozím, myslím, že jakékoliv "dárky" jsou proti pravidlům novinářské profese. Proč má tedy jako "nepivař" pro ten Brod takovou slabost? 

Myslím, že je to lidmi, které tam potkávám. Bývají vždy velmi milí, vstřícní, ochotní. Tak nějak přirozeně, nic nuceného. A možná mám pro ně slabost i proto, že jim fandím, držím jim palce, a být rozhodčím, možná bych jim i připískl. Však to možná znáte, nefandíte tomu, kdo se naparuje, je největší a nejsilnější, ale spíš tomu, kdo je menší a slabší, a přesto bojuje ze všech sil o místo na slunci. Myslím, že takový je i tento pivovar. Navíc - je to náš pivovar. Jediný, který zbyl. A který podle mě není vůbec špatný.

Jen mu chybí jedna důležitá "věc": fanoušci, patrioti, tedy mi, kteří budeme sedět v "hledišti" a ze všech sil ho povzbuzovat, aby dokázal porážet ty silnější a větší. 

RB  

Ps. Během víkendu dám ještě fotky ...