Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tipy na dva ženské pořady - jeden v České televizi, druhý v Českém rozhlase... A pár slov o ženách

Ženské časopisy, ženské pořady, ženské večírky, to vše se k nám řítí stále větší rychlostí a my chlapi jen sledujeme, co toto "ženské přemnožení" světu přinese. Každopádně se ukazuje, že ženské chtějí být stále více vidět i slyšet, takže tady máme s Novým rokem i dva nové ženské pořady. Jejich paradoxem je ale možná to, že oba vymysleli spíše chlapi :)

 

Jeden pořad můžete pravidelně slyšet na mé oblíbené stanici Český rozhlas Brno, tady jsou o něm informace z tiskové zprávy rozhlasu:  

 

Stříbrný vítr ... aneb Jaromír Ostrý si povídá se ženami, které mají duši

Tento nový pořad bude mít premiéru na rozhlasové stanici Český rozhlas Brno v sobotu 8. ledna hodinu před polednem.

Jako první pozval Jaromír Ostrý k mikrofonu Livii Klausovou, první dámu České republiky. S výraznými osobnostmi se ale budou posluchači brněnského rozhlasu každou sobotu potkávat i v dalších pokračováních, ať už půjde o Yvettu Simonovou, Zitu Kabátovou, Evu Pilarovou, Vlastu Chramostovou, anebo třeba Emílii Vašáryovou.

A proč právě Stříbrný vítr? „Po názvu rozhlasového pořadu se chce, aby byl originální, dostatečně vypovídající, aby si ho posluchači oblíbili, lehce zapamatovali, aby se dobře vyjímal v programovém schématu," vysvětlil Jaromír Ostrý. „A člověk hledá a nenachází a trápí se a vzdává to a dokonce si říká, zda by nebyl možný pořad bezejmenný. A pak, když už beznaděj dostupuje vrcholu, to přijde. Z ničeho nic. Najednou se vám v hlavě usídlí Stříbrný vítr a ne a ne z mysli. A je po originalitě. Akorát ten pocit, že jste to trefili, zůstává."

Stříbrný vítr bude Český rozhlas Brno vysílat každou sobotu po 11. hodině. O zajímavé hosty přitom určitě nebude nouze, žen hodných podtitulu je totiž v Čechách a na Moravě dost. „Všechny ženy mají duši, aby bylo jasno," trochu tajemně dodává autor pořadu.

 

A druhý pořad se jmenuje Tah ženou a vysílá jej má oblíbená Česká televize. Tady jsou o něm informace:

 

TAH DÁMOU - co si ženy DOOPRAVDY myslí

Tři úspěšné ženy glosují s exkuzivním hostem aktuální společenská témata. Každou sobotu od 20:30 na ČT24.

Každým dílem vás provede jedna moderátorka. Střídat se bude Jolana Voldánová, Nora Fridrichová a Michala Hergetová. A každá bude mít také dvě stálé spolukomentátorky - například Jiřinu Šiklovou, Irenu Obermannovou nebo Marthu Issovou. Respektované úspěšné ženy, které mají silný názor a nemají problém ho říct nahlas.

V první díle přivátá Jolana Voldánová herečku Ivu Pazderkovou a novinářku MF DNES Janu Ciglerovou. Speciálním hostem měla být slovenská premiérka Iveta Radičová, ale kvůli úmrtí otce se musela omluvit. A protože v české politice nemáme tak výraznou a vysoko postavenou ženu - pozvali jsme jednu z nejúspěšnějších manažerek v Česku - Sentu Čermákovou.

 

Jako posluchač a divák se těším, neb jako novinář i příslušník onoho jen relativně silnějšího pohlaví velmi dobře vím, jak příjemně se dá často s ženami povídat a také jim naslouchat. Jen se mi zdá obsazení prvních dílů v rozhlase a televizi příliš "exkluzivní". Já nikdy nezapomenu například na to, jak pan Ostrý z rozhlasu si kdysi povídal s ženami v Domově seniorů o jejich životě, když se za svým životem ohlížely, byla to nádhera - ale pro ně také bolest ...

RB