Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Tak takto to vypadalo na křtu knížky o Žítkové Čarovný kraj... Knížka pro radost od ženy, která s láskou vzpomíná na dětství a svět, který dnes už neexistuje

Tož, bylo to dnes v knihovně v Uherském Hradišiti pěkné, když se "křtila" vůbec první kniha o Žítkové, která není o Žítkovských bohyních - ano ano, je to tak, vehlasná Žítková má první knížku svého druhu "až" teď, v 21. století. A je to knížka krásná, milá, "pohlazovací", navíc od "nespisovatelky", paní Jiřiny Pilátové... Jestliže jsou některé knížky psané srdce, tak věřte mi, že tato je psána každým kouskem jejího srdce. 

 

Rád bych také upozornil na zmínku o Spolku pro obnovu Penkova statku z Hluku na samotné pozvánce, tento spolek vznik knihy zásadně podpořil, tedy, podpořil ji podnikatel Mirek Šuránek, který stojí za tímto Spolkem. Záchraně statku velmi fandím a jsem přesvědčený, že taková věc má hlubkoý smysl, každá historická ztráta je nenahraditelná a nevyčíslitelná, což by platilo také o úplném "zmizení" tohot statku, který je tak moc spojen s historií mého rodného městečka.

 

RB 

 

 

 

Tady jsem nahrál ukázku z dnešního podvečera, nejprve uslyšíte muziku a potom jako první mluví ředitel knihovna Radek Jančíř. Paní Pilátová toho mnoho nenamluvila, já myslím, že si stále ještě zvyká na to, že její psaní je v tak pěkné knížce, kterou vydalo nakladatelství Ottobre Tomáše Ježka za vydatné finanční pomoci Mirka Šuránka z Hluku. Jak oba chlapíci říkali, knížku o Žítkové vydali proto, aby udělali radost sobě i druhým lidem, ani v nejmenším tady nešlo o finanční kalkul či zisk a já myslím, že to je na té knížce (v dobrém) poznat. 

 

 

 

 

... tady jsem nahrál paní Pilátovou před časem, když jsem se jí ptal, co říká tomu, že její vzpomínky na Žítkovou vyjdou knižně 

 

 

 ... a několik fotek z dnešního podvečera