Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

SRPEN 2023: Můj občasný zápisník - nadále z rodného Slovácka i z Prahy. Opět trochu ze soukromí a hodně z novinařiny a politiky

Přichází konečně měsíc, který by měl být pro mě částečně dovolenkový a prázdninový, což znamená, že bych chtěl stihnout kromě jiného vyřídit spoustu restů. Rád bych se také věnoval alespoň trochu například zpravodajství ve věcech, které považuji za důležité a užitečné. Bohužel, nebo bohudík, i o volných dnech mě často pronásleduje pocit, že bych neměl zahálet a měl dělat něco smuspluplného. Moje žena by o tom mohla vyprávět :( Není jednoduché žít se mnou ve všedních dnech. A o dovolené je to mnohdy ještě horší :)

 

1. srpen, úterý

 

Samozřejmě, když je člověk od Uherského Hradiště a zajímají ho všechny možné věci, není možné chybět na Letní filmové škole.  

 

 

 

 

 

 

2. srpen, středa 

 

Letní filmová škola končí, opět byla zajímavá, namluvil jsem těchto pár slov a zachytil několik ukázek z besed.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. srpen, 4. srpen, čtvrtek, pátek

 

Potřebuji zapracovat na knížce, kterou snad jednou dokončím. Takže se uzavírám před světem. Pokud chci psát, nemůžu s nikým komunikovat, s nikým si nic domlouvat, ničím se nerozptylovat. Psaní a psaní a psaní tak doplňuji jen během a cvičením, protože cítím, jak se mé kosti začínají ozývat, pokud se je nesnažím alespoň trochu rozhýbat :( A střihám i publikuji řadu videoukázek, na které jsem neměl v minulých měsících čas. Vše je TADY na mém Youtube kanále.  

 

Mimo jiné najdete na kanále tato videa. Točím všechno možné, v čem vidím nějaký smysl a zajímavost. A protože něco takového vidím vlastně každý den všude možně, jsou témata značně různorodá. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. srpen, sobota

Píšu, píšu, píšu, píšu, píšu, píšu :) 

 

A odpoledne mám klasickou pracobní službu do 23:00. Znamená to sedět u počítače, sledovat dění v Česku i ve světě a to nejpodstatnější dávat na domovský web Aktuálně.cz. A propagovat také články kolegů. Takže jsem čtenářům nabízel například tento text kolegyně, který jsem držel jako hlavní článek. Mimochodem, často služba sleduje také čtenost článků, na což dnes existují velmi přesné systémy. A podle toho, jak jsou články čtené, nebo naopak nečtené, tak je potom zařazujeme na hlavní stránku webu.

 

 

A každý den trochu běhám v krásné krajině svého domova:) 

 

 

 

 

 

6. srpen, neděle

 

Od brzkého rána leje, leje, leje, leje, leje, leje, leje, leje, leje, leje :) Nádherné počasí!!!!! Je krásné, když v lépě prší!!!!!!!!!! 

 

 

 

V hlavě se mi rýsuje další projekt, musím psaní přerušit a vyrážím do Kyjova, kde točím i toto video. 

 

 

7. srpen, pondělí

Poslední den, kdy jsem sám samotinký a můžu se absolutně soustředit na svou práci i psaní. S knížkou jsem se sice posunul dopředu, ale potřeboval bych ještě alespoň týden, čtrnáct dní, možná měsíc, kdy bych se nemusel rozptylovat ničím jiným kromě psaní.

Když chce člověk něco psát, potřebuje spoustu svých poznámek. A tak jsem musel vytáhnout některé zápisky z předešlých let. Postel na spaní tak byla mimo svůj hlavní provoz :)  

 

 

 

Takto přibližně vypadal můj pracovní stůl poslední čtyři dny, kdy jsem pracoval na knížce :)  

 

 

 

 

Poslední večer běh nad Lhotou před odjezdem do Prahy. Přetěžko se mi odjíždí. Je po dešti, krajina je nádherná.

 

 

 

 

8. srpen, úterý

 

Už se začínám v myšlenkách soustředit jen a jen na Slovácký rok v Kyjově. Rád bych tam něco málo udělal, ale nevím, jestli se mi něco podaří, docela mám z té obrovské akce a desítek tisíc návštěvníků obavy, zachytiti něco zajímavě a oroginálně, nebude úplně jednoduché. Tady jsou první videa.