Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Smutná zpráva: Zemřel Max Wittmann, skvělý moderátor Českého rozhlasu Brno

Často mě překvapí, jak strohé a nic moc neříkající informace se objeví v médiích ve chvíli, kdy zemře člověk, který by si zasloužil mnohem delší a srdečnější psaní. Naposledy jsem měl takový pocit v tomto týdnu, kdy zemřel Max Wittmann. Těm, kteří poslouchají často Český rozhlas Brno nebylo toto jméno vůbec neznámé, naopak, i kvůli němu tento rozhlas poslouchali.

Patřil jsem mezi ně i já, který tady na webu poměrně často brněnský rozhlas chválí a poukazuje na to, že je spíše kulturním fenoménem, bez kterého si nelze naše Slovácko představit. Tímto fenoménem byl také díky panu Wittmannovi. Určitě jsem nebyl sám, komu nenapodobitelným způsobem přibližoval hudbu, která pro mě do té doby byla téměř neznámá. 

Nejčastěji je sice zmiňován v souvislosti s jazzem, ale ona to byla celá československá i světová muzika čtyřicátých, padesátých i šedesátých let. Stačilo otočit knoflíkem rádia a už se člověk ocitl ve světě, kde mu byl průvodcem hudbou, ale i velmi zajímavým slovem, právě Max Wittmann.

Rád bych ho tady vzpomenul a rád bych upozornil, že v Českém rozhlase Brno začne v pondělí ve 20.00 pořad, který bude vzpomínkou na něj. Rolex Replica Watches

RB 

TADY ještě přidávám smutné oznámení na stránkách brněnského rozhlasu ... Rád bych citoval alespoň konec  psaní ze stránek rozhlasu: Jako autor i jako člověk bude Max Wittmann celému Českému rozhlasu velmi chybět. Zůstala nám po něm celá řada krásných vzpomínek i pořadů. Spolu s námi na něj můžete vzpomínat ve speciálním pořadu, který na pondělní 20. hodinu (6. června) připravuje Marcela Vandrová. 

 

Osobní stránky pana Wittmanna ...

 

Krátký rozhovor s panem Wittmannem: Splnil jsem si všechny sny ...