Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

ŘÍJEN 2023 : Můj občasný zápisník - nadále z rodného Slovácka i z Prahy. Opět trochu ze soukromí a hodně z novinařiny a politiky

Měsíc říjen ještě dopíši. Byl to pro mě poněkud odličný měsíc, málo pracovní, protože v prcních dnech jsem byl v USA, takže fakticky jsem začal pracovat až skoro v polovině měsíce. Podle toho jsem byl takový nějaký nesvůj :) Moc volna mi nedělá moc dobře :) 

 

1. říjen

  

   

 

4. říjen 

 

  

8. říjen

  

  

9. říjen

 

  

 

   

 

10. říjen 

 

  

 

 

 

13. říjen

  

  

 

15. říjen 

 

  

 

  

 

 

 

  

 

16. říjen 

 

 

 

17. říjen  

 

 

 

  

 

19. říjen 

 

 

 

  

21. říjen

  

 

  

 

 

22. říjen

 

 

24. říjen 

 

Ještě dávám další videa, která jsem natočil v sobotu na sobotní programové konferenci KDU-ČSL. S úsměvem dodávám, že jsem na ni šel spíš z vlastního zájmu - v redakci jsou na mě hodní a nechtějí, abych trávil víkendy prací :) 

 

 

 

 

27. říjen

 

Naši voliči to pochopí, věří TOP 09. Do voleb jdou v čele s euroskeptiky 

Koalice Spolu půjde do eurovoleb ve stejném složení, v jakém uspěla už předloni ve sněmovních volbách. Do poslední chvíle však dohoda nebyla jistá. Rozpory byly hlavně mezi proevropskou TOP 09 a euroskeptickou ODS. Podle TOP 09 ale nakonec převážil názor, že společný postup je vhodnější. I proto, aby se udržela síla koalice Spolu coby alternativy k hnutí ANO pro následující volby. 

 

28. říjen

 

Hurá, jedeme z Prahy domů na Slovácko! Mimo jiné jsem tam natočil tato dvě videa: 

 

  

 

 

29. říjen

Trestáme moc tvrdě, říká Blažek. Zmírnění navrhuje pro zloděje i neplatiče alimentů  

Věznice jsou téměř zaplněné, na počet obyvatel má Česko čtvrtý nejvyšší počet trestanců v Evropské unii. Několik tisíc lidí by si přitom mohlo trest odpykat doma, nebo by za mřížemi mohlo být kratší dobu. Počítá s tím ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS), který připravuje změny trestního zákoníku. "Trestáme víc opakovanou krádež než útok nožem, to není normální," říká. Podporu má i u opozice.   

 

30. říjen 

 

 

31. říjen 

 

Nejsem nelida, tvrdí Dostálová. Po boku Babiše bude tvrdě útočit na migranty a zelené  

Osm měsíců před evropskými volbami se rýsuje, jak bude vypadat kampaň opozičního hnutí ANO. Nejdříve vyjede za voliči předseda strany Andrej Babiš, ke kterému se přidá během příštího února pravděpodobná jednička kandidátky Klára Dostálová. Budou tvrdě útočit na nynější podobu EU, varovat před migranty a kritizovat "zelené fanatiky".