Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Putování na Hostýn

Jel jsem vlakem z Prahy na Slovácko, když jsem si nějakou shodou náhod všiml, že v Bystřici pod lopeníkem je následující vzpomínka na kněze a sběratele lidových písní Františka Sušila. Když jsem navíc viděl, kdo všechno tam bude vystupovat, nebylo nad čím váhat. Vystoupil jsem tedy z vlaku a šel zachytit toto moc zajímavé setkání. Bylo to nádherné odpoledne, ke kterému se ještě vrátím. 

 

Vzpomínka na sběratele Františka Sušila. A také na parašutisty Gabčíka a Kubioše. (29/5 2022) 

swiss replica watches

 

 

 

 

Vzpomínka na sběratele Františka Sušila 2022: začátek putování na Hostýn v roce 2022 (1) 

 

 

 

ZÁŽITEK NA SVATÉM HOSTÝNĚ NEJEN S HLUČANKAMI A NIVNIČANKAMI. SE VZPOMÍNKOU NA FRANTIŠKA SUŠILA. A SE ZVONY MÍSTNÍ BAZILIKY.

 

Jak já jsem rád, že jsem letos 28. května při cestě vlakem z Prahy do Starého Města neplánovaně vystoupil v Bystřici pod Hostýnem! Shodou náhod jsem si přečetl, že tento den je v Bystřici v plánu zajímavá akce, při které si lidé připomínají známého sběratele lidových písní a kněze Františka Sušila. A připomínají si ho tak, že putují z Bystřice pěkně pěšky až na Hostýn, tak jako chtěl putovat on, kterému v tom ale zabránila smrt. Zastihla ho v domku, odkud jsme všichni vyšli hned poté, co nás přivítal za pořádající spolek Kulturák muzikant Tomáš Hradil. Už dříve jsem dával video ze začátku cesty, na kterém jste mohli vidět a slyšet HCM Petra Mičky, VSPT Rusava a CM Bukovinka. V této nynější ukázce jsme už dorazili až nahoru, na Svatý Hostýn, nádherné místo, požehnané, promodlené, národní kulturní památku. Úžasný pocit! A když začala hrát muzika a byl slyšet zpěv, byl zážitek ještě větší! Jen si poslechněte CM Ženičky s ženským sborem Klebetnice z Hluku a Vlastika Ondru s jeho ženským sborečkem z Nivnice. Ke všem mám blízký vztah a pokaždé je rád potkávám i poslouchám. Přiznávám, že cesta lesem byla docela náročná, ať jsme šli mezi stromy nebo planinou, jelikož stromy sežral brouk kůrovec. Darebák jeden! :)