Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

První videoukázka z vernisáže úžasné výstavy grafika a malíře Vladimíra Tomana - poustevníka, který našel druhý domov na Horňácku...

Zajdi si k doktorovi, protože to není normální, jednou tě to zničí, říká mi žena pravidelně, když se vracím z různých akcí na Slovácku, kde jen tak ze zájmu fotím, píši nebo točím a ona nechápe, jak tomu můžu věnovat tolik času...

Zatím naposledy mi to říkala dnes, když jsem se vrátil z krásné výstavy Vladimíra Tomana v Uherském Ostrohu a střihal jsem video z vernisáže... Snažil jsem se jí svou "nemoc" vysvětlit tím, že jsem jí chtěl ukázat například následující kratičké video, jak pan Toman odchází z výstavy, ale nechce se mu odejít, zastaví se a zpívá nádherné horňácké písničky... Myslel jsem, že žena například z takové videoukázky vycítí, proč člověka fascinuje nějaký kraj, zejména je-li to jeho kraj rodný. Ona se ale na nic nepodívala, pověděla, že jsem beznadějný případ a odešla - zatím jen do jiného poschodí našeho domu :)

 

Tak se mrkněte aspoň vy. Je to jen 55 vteřin, šak vím, že všeci pořád kamsi spěcháme :) A určitě si na výstavu zajděte! Brzy o vernisáži, výstavě, panu Tomanovi a všem zajímavém tady napíši. A samozřejmě přidám další videoukázky jak z vernisáže, tak povídání s panem Tomanem. A přidám fotky... A pak teda půjdu k tomu doktorovi :) Jaký ale existuje na moji chorobu doktor? A může mně vůbec někdo pomoci kromě toho, že si bude klepat na čelo jako má žena?

 

 

 

 

... tvorba pana Tomana je ohromně rozsáhlá, tady jsem prozatím dal alespoň dva obrázky z výstavy... Její součástí je i katalog, který bych vám moc doporučoval mít - pokud jste tedy podobně jako já nemocní tím naším Slováckem :)