Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přijďte podpořit léčbu Filipa Dobeše, který má nové srdíčko... Jsem šťastný za to, že vás tolik sdílelo pozvánku na dobročinný koncert

I když Slovácký rok v Kyjově už skončil a tím skončilo i mé natáčení video reportáží, na Kyjovsku se občas nadále pohybuji, včera jsem tam například točil s Tondou Vrbou upoutávku na dobročinný koncert ve prospěch Filipa Dobeše a dalších pacientů s transplantovaným srdíčkem ve Fakultní nemocnici Motole.

 

Do té doby jsem sedmnáctiletého Filipa neznal a neměl jsem představu s kým se setkám. Pomalým krokem přišel sympatický klučina, kterému bych jeho věk rozhodně nehádal, nebyl jsem si ani jistý, jak se o jeho nemoci bavit, ale stačilo pár slov a bylo mi jasné, že je to vstřícný a sympatický hoch, který souhlasil s tím, že natočíme pro koncert videoukázku. Protože mi povídal o tom, že ve svých Svatobořicích - Mistříně rád chytá u místního rybníka ryby, zajeli jsme k tomuto rybníku a video natočili. Mezitím jsme se ještě stavili na letním kině v Kyjově, kde koncert bude.  

 

Odpoledne jsem přijel domů a hned dal na facebook Filipovu fotku, plakát a pár slov... Když jsem se večer na facebook podíval, obrovsky mě potěšil zájem lidí o Filipa i to, že text s pozvánkou sdílelo přes čtyřicet lidí! To není vůbec málo, a pro mě je to důkaz, že svět kolem nás není tak špatný, jak se nám občas může zdát. Samozřejmě, nikdo nevíme, kolik lidí na koncert nakonec přijde, ale po této zkušenosti jsem dost velký optimista. 

 

RB 

 

A tady dávám text, který jsem včera umístil na facebook a s radostí viděl, jak jej desítky lidí sdílení, aniž bych cokoliv v tomto směru psal: 

Dnes jsme s Tondou Vrbou natáčeli tohoto klučinu, jehož jméno a příběh určitě velmi dlouho nezapomenu - jmenuje se Filip Dobeš, je ze Svatobořic-Mistřína, narodil se s vrozenou srdeční vadou, absolvoval několik operací a loni v srpnu dostal druhé srdíčko... Je to borec, sympaťák, vyfotil jsem ho v letním kině v Kyjově, kde se teď ve čtvrtek uskuteční dobročinný koncert ve prospěch Filipa a dalších dětských pacientů s podobnými zdravotními problémy... Ty další pacienty mi Filip několikrát připomínal a vzpomínal je víc než sebe... On i oni potřebují finance na nákladnou léčbu i péči... Vstupné je 300 korun, což možná dost lidí odradí, ale garantuji vám, že z těchto "odevzdaných" 300 korun budete mít dobrý pocit ještě dlouho po koncertě... Pokud máte čas, přijďte, nebo si kupte symbolicky vstupenku v kyjovském informačním centru... Večer dáme s Tondou na internet krátký klip, který jsme s Filipem na podporu koncertu dnes točili... Díky!!!

 

 

 

 

 

Tady jsou dvě video pozvánky, které natočil Tonda Vrba. První verze je kratší, druhá o malinko delší, to proto, že podle průzkumů lidé otevírají videa, která jsou hodně krátká - všichni prostě pořád někam spěcháme a nemáme ani minutu času... Upřímně řečeno, když se člověk setká třeba zrovna s Filipem, hned se nad ten náš spěch dívá úplně jinak...