Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přeji vám, milí čtenáři, krásné prožití svátků vánočních a všechno dobré v roce 2018!!! Těším se na setkávání s vámi...

S pátečním večerem 22. prosince pro mě skončil pracovně letošní rok, a já konečně začínám - obrazně řečeno - cítit vůni Vánoc a odcházejícího roku. Chtěl bych především moc poděkovat vám všem, které jsem osobně během letošního roku potkával, kteří jste mi různým způsobem pomáhali, povzbuzovali mě, byli vstřícní k mým prosbám třeba ohledně psaní, focení či točení... Moc a moc a moc vám všem děkuju!!! 

 

Stejně tak moc děkuju vám všem, které jsem osobně nepotkal, ale kteří jste chodili na tyto stránky SlovackoDNES.cz, případně na facebook nebo twitter... I to, že jste na tato místa internetu chodili, případně občas přidali lajk či komentář, pro mě hodně znamenalo, protože mně to pomáhalo v přesvědčení, že má smysl na internet psát, fotit nebo točit videa, že má smysl mapovat lidovou kulturu, a nejen ji... Také vám - díky, díky, díky moc!!!

 

Nevím, jestli sem  na mé stránky zamíří i někdo z těch, které potkávám při své práci, tedy při mapování vládní, parlamentní a stranické politiky v Praze, pokud ano, děkuju všem, kteří měli pochopení pro mé novinářské řemeslo... Není úplně jednoduché se mu v dnešní době věnovat, zejména, když prezident i někteří další lidé špiní novinářskou práci hodně často, ale o to více si vážím těch, kteří mají pro tuto profesi pochopení. Věřte mi, že se snažím, stejně jako mnozí další novináři, dělat svou práci co nejlépe, tedy psát pravdivě a přesně, kontrolovat politickou moc v zemi a tak sloužit této zemi i lidem, kteří v ní žijí. Je mi líto, že si mnozí lidé neuvědomují, jak nesmírně důležitá nezávislá novinářská práce je, a jak je důležité kontrolovat každého, kdo má moc a vliv. 

 

To neznamená, že byste mě nemohli kritizovat a mít připomínky k tomu co dělám, ať už kolem Slovácka nebo politiky. Věřte mi, že jsem za každou připomínku či poznámku, ať kritickou nebo pochvalnou, velmi vděčný, zpětná vazba je pro novináře obrovsky důležitá! 

 

Víc slov už asi přidávat nebudu, zřejmě i příští rok se budu snažit pokračovat ve všem, co jsem dělal letos, i když samozřejmě jako vždy nad svým počínáním hodně přemýšlím a říkám si, co dělat, abych byl co nejvíce užitečný. Po odchodu ze Slovácka do Prahy v lednu 2016 se pomalu smiřuji s tím, že v Praze zůstanu i v roce 2018, byť mi Slovácko a lidé v něm velmi chybí. Toto mi nikdy nemůže Praha nahradit, a já stále věřím, že se v dohledné době vrátím domů - byť se snažím jezdit z Prahy co nejčastěji...  

 

Přeji vám všem z celého srdce klidné a pohodové svátky vánoční a všechno dobré v roce 2018, hlavně zdraví, zdraví, zdraví, zdraví, zdraví a zdraví....

 

Radek Bartoníček 

radek.bartonicek@email.cz

739/ 614 494