Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Přijeďte na Antonínek i pod Antonínek do Ostrožské Lhoty

Hlavní pouť na sv. Antonínku je tady, přijeďte na známé poutní místo v neděli 14. června. Mše začínají v osm a devět, ta největší začne v 10.30, sloužit ji bude světící biskup olomoucký mons. Josef Hrdlička, o němž by šlo napsat - na Antonínku je jako doma.

Rád bych vás, kteří to třeba netušíte, upozornil, že od 14.30 bude na Antonínku také zajímavý kulturní program, vystoupí například děti z Blatnice pod sv. Antonínkem nebo děti z folklorního souboru Kameňáček z Ostrožské Lhoty. Program bude pestrý, považuji za velmi dobré, že Antonínek "žije" i takto, často na lidech vidím, jak se jim po mši nechce domů a rádi by ještě zůstali. Do budoucnosti by stálo určitě za úvahu pořádat na Antonínku například koncerty schol z okolí, třeba každých čtrnáct dní jedna, žádná velká organizace a propagace, kdo by chtěl, přišel by si určitě scholy poslechnout, mnohé jsou velmi dobré. A jak ukázal třeba i teď  koncert bratrů Ebenů, Antonínek má své kouzlo i v případě muziky... 

A ještě jedna pozvánka, tentokrát pod Antonínek. V Ostrožské Lhotě proběhne (i když proběhne není přesné slovo) v sobotu 13. června Antonínkové sečení trávy. Zpívající folklorní sobry se sejdou v 16.30 u obecního úřadu, odkud půjdou několik málo desítek metrů k blízkému Hájku. V tamním parku začíná program v 17.00, nejdříve zazpívají postupně všechny sbory, poté bude soutěž v sečení trávy. Veškeré podrobnosti i názvy souborů najdete v přiložené pozvánce. Nesmím zapomenout, že si tady budete moci koupit zcela novou knihu o krásném lhotském kostelu, kterou připravil lhotský farář P. Miroslav Reif. Ten bude také na místě, takže budete mít možnost zeptat se ho na cokoliv, včetně přípravy knihy.   

A pokud už budete v Ostrožské Lhotě, projděte si ji, zastavte se v Pastoračním domě P. Antonína Šuránka, posaďte se v některé hospůdce nebo v cukrárně, zajděte se podívat na novou relaxační zónu - pokud budete mít děti, určitě se jim tam bude líbit. 

RB