Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Postřižiny a košt trnek v Louce, košt ve Lhotě, beseda v Hradišti, velký koncert v Hluku...

Po pozvánce na košt vína do Blatnice pod Sv. Antonínkem přidám další pozvánky. Ten první je do Louky, kam jezdím velmi rád za tamními ochotníky - nyní hrají Postřižiny, takže neváhejte! Hraje se tento pátek a sobotu, a také příští pátek a sobotu, vždy od 19.30!

Také další pozvánka je do Louky, tentokrát na neděli 27. března, kdy v tamním kulturáku začíná od 15.00 košt trnek. Pokud jste "mlsouni", určitě do Louky zajeďte, uvidíte, že vám tam nabídnou nejen slivovici, ale i hodně dobrých jídel z trnek. Navíc na vás čeká také bohatý kulturní program - viz pozvánka v přiloženém souboru. 

A když jsme u koštu slivovice, 20. března bude košt v Ostrožské Lhotě. Přijďte se zahřát, košt bude v hospodě na hřišti, připravil ho tamní hospodský Pavel Pavlík ve spolupráci se starými pány od fotbalu. Nebude chybět zabijačka... 

Další pozvánka je na besedu do Uherského Hradiště, do knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana. V úterý 16. března od 18.15 bude v této kihovně beseda s panem Bohuslavem Matyášem, který napsal knihu rozhovorů Rád jsem vás poznal. Pan Matyáš navíc bude besedovat s dalšími dvěma hosty, primášem Martinem Hrbáčem a filmovým historikem Pavlem Taussigem - vynikajícím znalcem českého filmu. Velmi vám doporučuju besedu, knížku i vynikající časopis ZVUK, kde pan Matyáš publikuje. Jeho rozhovory jsou opravdu výborné, myslím, že vás potěší a ještě se toho dozvíte mnoho nového. Pozvánka je prosím TADY.

Velký koncert se chystá do Hluku na pátek 26. března. Ve sportovní hale vystoupí od 19.30 známá folková skupina Nezmaři v netradičním spojení s Filharmonií Bohuslava Martinů, kterou diriguje hlucký rodák (řekl bych, stále známnější a úspěšnější) Stanislav Vavřínek. Určitě půjde o velký zážitek, přijeďte do Hluku. 

 

 

 

 

Soubory ke stažení