Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Plesy, ples, plesy - třeba do Lhoty, Hluku + do Památníku Velké Moravy

Plesová sezóna vypukla a není v lidských silách napsat tady, kde všude se tančí, zpívá, pije a ponocuje. Zvu vás do Lhoty, do Hluku, stejně ale jako do Blatnice nebo Uherského Ostrohu. Kdo z vás čtenářů chce, tak si určitě ten svůj ples najde. Hlavně neseďte doma, radujte se, dokud vám nohy kmitají, a pokud vyhrajete hlavní cenu, ať to není nic komplikovaného.

Například ve Lhotě na mysliveckém plese byla hlavní cena divočák, klučina, který ho vyhrál, ho daroval fotbalistům - starým pánům. A tak druhý den si to prý milý divočák rázoval v kolečkách přes dědinu k jednomu z myslivců - a v sobotu už bude divoké prasátko na jídelníčku fotbalové sešlosti na hřišti.

RB       

 

Ps. A abych tady jenom nepropagoval zábavu, dávám sem pozvánku, týkající se spíše naší vzdělanosti. Už teď bude po mnoha měsících opět otevřen zcela zrekonstruovaný Památník Velké Moravy ve Starém Městě! V pátek 15. ledna bude slavnostně otevřený pro různé hodnostáře, v sobotu 16. ledna už můžou vejít dovnitř i obyčejní smrtelníci. Tak přijďte! Pro náš region je to přece událost a hlavně kus vlastní historie!!!