Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Ostrožská Lhota, Hroznová Lhota, Blatnice, Boršice, Uh. Ostroh, Velká, Hluk ...

Občas mi někdo trošku vyčítá, že tady stránky zaplňuju mnoha pozvánkami, mezi kterými se pak možná ztrácí některé články, ale zatím se mi zdá, že pozvánky tady řada čtenářů chce mít - tak je sem dávám. Pozvánky přitom sháním různě, nejlepší je, když je organizátoři akcí posílají, jindy mi nezbývá, než je nafotit někde na nástěnce, což platí také o následující pozvánce do Ostrožské Lhoty.

Rád bych vás do Lhoty pozval na sobotu 21. listopadu, kdy začne od 20.00 Beseda u cimbálu. Vystoupí děti z Kameňáčku i mládež a dospěláci z Háječku, hrát budou Burčáci. A jak je ve Lhotě zvykem, předpokládám, že po skončení "oficiálního" programu bude znít zpěv a muzika ještě po půlnoci - na facebooku jsem si přečetl konec akce na 04:00 :) Jinak bych tady rád vzpomněl Boršice u Blatnice, v pondělí tam bylo zpívání mužkých sborů a následovala beseda s Burčáky - atmosféra byla vynikajíci, tolik zpívajících a tančících jsou už hódně dlouho neviděl...  A rád bych vám doporučil také internetové stránky Háječku, jsou prosím TADY

Další pozvánka je nefolklorní, týká se aerobiku, pozvánka mi přišla z Domu dětí a mládeže Pastelka v Uherském Ostrohu. Velmi se mi tato "instituce" líbí, obdivuji také to, jak se tam mimo jiné věnují právě sportujícím dětem, úspěchy dětí v aerobiku jsou skvělé, přitom celý "dům" pracuje v dosti provizorních podmínkách. Podívejte se na jejich stránky, jsou prosím TADY. A podívejte se také do přílohy, je tam pozvánka na sobotní akci, která vypukne už teď v sobotu 21. listopadu od 9:00 ve sportovní hale v Uherském Ostrohu.Přijeďte se podívat, uvidíte mnoho sportujících dětí i mládeže, vemte své potomky.

A abyste neřekli, že podporuju jen folklor, v příloze je i pozvánka do Hluku, do klubu Fenix pod sportovní halou, v sobotu tam hraje skupina Gong a známý DJ IRON. Nedávno jsem se byl po 20 letech pod halu podívat, také hrál Gong a IRON, a návštěva byla bídná. Kurnik, a před dvaceti lety jsme z Gongu šíleli :)A Hluk ještě jednou - v pátek od sedmi večer hraje v Hluku na tvrzi Divadlo Klauniky. Vřele doporučuju!

A už dříve jsem dával sem na stránky pozvánky na víkendové hody v Blatnici pod Svatým Antonínkem a Boršicích u Blatnice - odkud ale ještě bohužel podrobný program hodů nepřišel. A také se můžete podívat na pozvánku na promítání filmů v rámci projektu České televize Digináves. Promítání, a také beseda (mimo jiné s redkatorem ČT Josefem Kvasničkou), jsou naplánovány do Velké nad Veličkou na neděli 22. listopadu od 15:00. A na stránky jsem dával i pozvánku do Hroznové Lhoty, kde se chystá velká sláva na sobotu sedmou hodinu večer.

Všechny tyto pozvánky najdete prosím tady...  

 

A zajděte si do kina v Hluku, o víkendu tam promítají JÁNOŠÍKA! Informace TADY!!!