Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Ostrožská Lhota, Hluk, O. N. Vsi, Uh. Ostrohu, Velké a Strážnice + akce do konce roku

Akcí je opravdu všude moc, osobně doporučuji páteční koncert Báry Basikové a Michala Pavlíčka v Žeravicích u Kyjova :) Pamatujete někteří Stromboli? To byla paráda! Ale pojďme pěkně domů a k folkloru, na Pavlíčka s Basikovou tady nejsme zvědaví :) Ale vlastně 12.12. budeme mít v Hluku Tublatanku s Argemou, tož to také néjni špatné, a teď v pátek hraje v Nivnici Čechomor s CM Babica...

Pokud jde o sobotu, upozorňuji na Mikulášské zpívání v Ostrožské Lhotě, veškeré podrobnosti najdete v přiložené příloze - škoda, že néjni tak pěkná, jak plakáty od paní Páčové, které už kdosi na nástěnce částečně přelepil. Takže zpívání začíná v 19.00, vystoupí několik mužských souborů, já osobně se nejvíc těším na ten jediný ženský - lhotský. Přijďte nebo přijeďte si je poslouchat, stojí to za to - ani nevím, kolik je vstupné :)  Můžete se také těšit na muže ze Lhoty, Ostrožské Nové Vsi a Vracova. Pořádající sbor ze Lhoty slibuje ještě "další pozvané hosty", kdo to bude, nevím. A ještě jeden drb ze zákulisí. Novovešťané si asi budou chtit spravit ve Lhotě  chuť, protože, jak jsem slyšel, byli nedávno zaskočeni v Blatnici, protože tam večer - diplomaticky řečeno - nepokračoval dlouho do noci, jak Novovešťané předpokládali, stoly se prý uklízely hned po programu. My ve Lhotě už z minulosti víme, že Novovešťané pijú a zpívajú minimálně do dvou do rána :) Hlavně chlapi nevysvětlujte, proč sa menujete Krasavci, to už sme všeci čuli aspoň desetkrát na různých akcích :)

A druhá pozvánka je do Hluku, už jsem ji sem na stránky dával. Vystoupí tam výborní Slováci, program začíná ve 20.00. Jak jsem ale slyšel, v 20:00 začne CM Burčáci, v 21:00 Slováci. To by se dalo eště ze Lhoty stihnút :) Škoda, že nejde spojit zpívání z Hluku i Lhoty, už vidím, jak by se převážel cimbál a muzikanti po cyklostezce :) Možná k tomu ale jednou vzhledem k návštěvnosti akcí dojde...

A ještě sobotní akce. Pokud nevíte, jak dlouhý máte ocas, dojděte do Ostrožské Nové Vsi :) Teda, abyste mně rozumněli, myslím čertovský ocas, to je přeca jasné aj Krasavcom...   V 16:00 začne před vinotékou Sv. Vavřince mikulášský, či spíše čertovský, program, připravena je dětská diskotéka a spousta soutěží, myslím, že půjde o velmi hezkou akci... Veškeré informace jsou prosím v přlloze.

Rád bych vám ukázal také podrobnosti Mikulášské besedy u cimbálu ve Velké nad Veličkou, která připadá na 5. prosince. Nikde ale nemůžu najít podrobnosti. Pokud nějakou akci nepořádá Tonda Vrba, je jinak informování Horňáků o akcích bídné. Například na internetových stránkách Velké nad Veličkou je podrobná pozvánka na Mikulášské zpívání v roce 2006 :) Nakonec jsem výborné podrobnosti o sobotní akci našel prosím TADY, na stránkách Veličky, které moc doporučuju, jen tam chybí začátek akce :)

A ještě bych vás chtěl pozvat do Uherského Ostrohu, kde dělá mnoho výborných akcí Dům dětí a mládeže Pastelka. V neděli 6. prosince začíná na ostrožském zámku od 14:00 Andělské tvoření, neváhejte a vemte děti na tuto akci. Od 17:00 potom začne na stejném místě Mikulášská nadílka s překvapením. Informace jsou prosím TADY

A v neděli 6. prosince by měl Mikuláš doplachtit se svou nadílkou také na kulturák v Boršicích u Blatnice, bohužel k tomuto žádné podrobnosti nemám. 

A srdečně vás zvu také do krojované dílny v Uherském Ostrohu, kde kromě krojů dělají také zajímavé kurzy. Například teď v sobotu 5. prosince se tam můžete od 14:00 učit vánoční květinové vazby, podrobnosti prosím TADY.  A mimochodem, v sobotu 12. prosince tam můžete vystřídat květiny za malování na hedvábí. 

 

A ještě přidávám dlouhou řadu akcí v dalekém okolí až do konce roku, jak je přinesl TADY Slovácký deník...

 

A TADY je ještě prosím pozvánka do skanzenu ve Strážnici na program Radujme se, veselme se...

 

Tož sa radujte a veselte, ať už vás něco u srdíčka tíží nebo netíží ...

 

RB