Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky na víkendové akce - je jich móóóc

Zatím tady na stránkách pořád vystupuju jako Staňa Dufka, protože jsem zapomněl své heslo, potřebné k psaní tady na stránky. Takže ti, kteří Staňu znají, určitě vědí, že o Horňáckých slavnostech nepíše, stejně jako by určitě nepsal ani o dnešních některých pozvánkách - i když se ho snažím "lanařit" od jeho oblíbeného psaní o sportu ke spoustě dalších věcí :)

 

Pokud jde tedy o víkendové pozvánky, je jich velmi mnoho, vzpomenu jen některé. Sám začínám být z jejich množství nějak unavený a říkám si, jak dlouho to všichni ti organizátoři a účinkující vydrží...

Především se má pozvánka týká Ostrožské Lhoty, o víkendu jsou tady s hody s právem, a já bych vás rád do této obce pozval. Pozvánku jsem dával na stránky už dříve, udělejte si do Lhoty výlet, najdete tady několik míst, kde má smysl se zastavit nebo si třeba i zasportovat. Ve Lhotě najdete nově například pěknou relaxační zónu, kde se můžou vyhrát vaše děti, ve sportovním areálu si můžete zahrát tenis nebo využít velkou travnatou plochu, určitě vás potěší i cyklostezky směrem na Hluk a Uherský Ostroh, byť bohužel ta z ostrožské strany ještě není celá hotová. Ve Lhotě je také vyhlášená cukrárna U Budařů, spokojeni ale budete i tehdy, když se stavíte v lhotských hospůdkách nebo v baru pod kostelem. Za návštěvu určitě stojí i krásný lhotský kostel, odkud si můžete udělat procházku na Antonínek. Ve Lhotě je i velká solární elektrárna, ale bohužel, ta je tak maximálně zarostená trávou...     

Další pozvánky: v Buchlovicích je festival česneku, megaakce, kde bude lidí jak mravenců. Z Buchlovic se za poslední léta stává turistický hit našeho regionu, za chvilku budou muset být nafukovací, aby se do nich všichni návštěvníci vešli. Ale je tam pěkně, hlavně v zámeckém parku a okolí Buchlovic. 

Dnes jsem se dozvěděl, že velká sláva se chystá v Ostrožské Nové Vsi, v sobotu v 11.00 tam je biřmování, jsem zvědavý, kolika novoveských děcek se týká. A v O.N.Vsi pokračují i dechovkové odpoledne v lázeňském parku, to další je v neděli od dvou, jezdí tam stovky příznivců dechovky, hraje a tančí se minimálně do šesti odpoledne. 

A dechovka je také v Louce, hraje Toufaranka, už dlouho jsem neviděl kolem nějaké akce tolik pakátů jako kolem této, celý náš region je polepený Toufarankou, tak jsem zvědavý, co předvede - můžete mi o tom potom někdo napsat sem na stránky. Toufaranka hraje v Louce Pod Hájkem, a to v sobotu o pěti odpoledne. 

Na Javořině jsou Slavnosti bratrství Čechů a Slováků, vždycky jsem na toto bratrství a hlavně na akce, s ním spojené, pohlížel poněkud s nedůvěrou, ale minulý týden jsem mluvil s místostarostou jedné pohraniční obce, a docela mě přesvědčil, že Slováci i Moraváci z obou částí kdysi hranic, se na tato setkání skutečně těší.  

Ve Veselí nad Moravou je akce s hezkým názvem Veselský hrneček, začátek v sobotu 13.30, místo Mississippi River , hrají Eldorádo, Legendy, Větr z hor, Vasabi, Ranč-bojs, Kati a Překvapení.

... a další pozvánky ještě přidám...

   

RB