Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Mladé Horňácko a Zazpívej, slavíčku

Pokud máte rádi lidovou muziku, velmi vám doporučuji o víkendu návštěvu dvou zajímavých akcí - vlastně tří, protože ta jedna se opakuje.

Nejdříve pojďme na Horňácko, právě tam můžete v sobotu a v nedělí navštívit nejstarší dětskou folklorní přehlídku s názvem Mladé Horňácko. V sobotu od 17:00 je tato přehlídka v Lipově, v neděli od 14:00 ve Velké nad Veličkou. Dnes dopoledne jsem se byl podívat na generálku ve Velké nad Veličkou a můžu vám slíbit, že zcela jistě nebudete návštěvy této "akce" litovat. O Mladém Horňácku píši hodně a rád, proto sem na web zkusím dát do zítřejšího poledne detailní program přehlídky a ukážu vám také dnešní fotky Tondy Vrby. 

Druhá "akce" Zazpívej, slavíčku, má svůj domov v Uherském Hradišti, v tamním Klubu kultury, kde bude v neděli od 15:00 přehlídka lidových zpěváčků našeho regionu, kteří postoupili ze základních kol. Všechny zpěváčky bude doprovázet cimbálová muzika Ženičky. Samozřejmě, i k této přehlídce se tady na webu vrátím.

A ještě dodávám, že splním i svůj slib, týkající se třetí přehlídky dětského lidového zpěvu Slovácká stuha. Jak někteří víte, z této přehlídky jsem nedávno dal sem na web první video ukázky, bohužel k těm dalším jsem se zatím nedostal. Myslím ale na ně a určitě se tady objeví!

RB