Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Krojový ples v Javorníku, velký vinařský ples, Pastelka dětem, maškarní ve Lhotě...

Pozvánek na různé akce je pořád hodně, určité "zklidnění" nastane až po plesové sezóně a fašanku, což bude v polovině tohoto měsíce.

Největší akcí v našem regionu je určitě Vinařský ples v Hluku (už v pátek 5. února od 19:30), za kterým stojí ambiciózní vinařská firma, která má v názvu jména starosty a místostarosty Boršic u Blatnice - tedy jména Vávra a Zlomek. Na podnikání firmy se ale podílí více členů obou rodin, dalo by se říci, že Vávrovi mají perfektní kontakty a obchodního "ducha", u Zlomků dominuje hlavně práce s vínem, například Libor Zlomek se může chlubit mezinárodní licencí na degustaci vína - a samozřejmě má také kontakty.

Firmě má podle mého názoru velmi dobré kontakty s politiky ODS (například starostou Hradiště Karáskem nebo dnes už "jen" náměstkem krajského hejtmana Lukášem) a také důležitým okresním týdeníkem Dobrý den s kurýrem, který má k těmto politikům blízko. Plus samozřejmě podpora známé Nadace  Děti - kultura - sport, která patří majiteli kurýru nebo-li šéfovi velmi vlivné firmy Synot. Výsledkem je mimo jiné právě skvěle zpropagovaný obrovský Vinařský ples, který je vyprodaný a na němž se sejdou kromě "běžných" návštěvníků špičky regionu. Mimochodem, mnoho nechybělo a ples mohl být ve Vlčnově, vyjednávání o místě plesu bylo delší a nejlepší podmínky (žádnou velkou částku) si nakonec dvojice Z + V dojednala se sportovní halou v Hluku. Ale to jsem odbočil, pojďme k dalším akcím, u vinařského plesu jsem chtěl napsat jen informace, z nichž některé marně hledám v médiích.

Já osobně se nejvíc těším do Javorníka, kde připravují na sobotu 6. února Javornický krojovaný ples. Dá se očekávat příjemná domácká atmosféra, hrát bude výborná Horňácká cimbálová muzika Petra Mičky. Začátek 20:00 na Obecním úřadě v Javorníku.

Rád bych připojil také pozvánky pro děti. Velmi aktivní Dům dětí a mládeže v Uherském Ostrohu Pastelka nabízí v tomto týdnu, kdy jsou prázdniny, velmi zajímavý program, stačí, když kliknete prosím TADY. A pokud máte chuť na maškarní dětský ples, srdečně vás zvu do Ostrožské Lhoty, kde takový ples pořádají maminky z dětského klubu Domeček - začátek v neděli 7. února od 14:30 ve lhotském kulturáku, podrobnosti v příloze.

 

RB 

 

Ps. Když mi přijdou další pozvánky odkudkoliv ze Slovácka, rád je sem na stránky dám. A fašankové pozvánky prosím posílejte také, dám je ale na web později.