Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Kozojídky, Lipov, Strážnice, Velká nad Veličkou, Hroznová Lhota, Ostrožská Lhota, Louka, Blatnice, Boršice u Blatnice, Uh. Ostroh, Uh. Brod, Uh. Hradiště, Kostelany, Brno

Jelikož finišuji s "antonínkovým" časopisem, nemám nyní na stránky tolik času, ale některé pozvánky bych rád na stránky dal. Podívejte se proto prosím i do přílohy tohoto článku, kde najdete k některým pozvánkám podrobnosti. Pozvánek je pěkná řádka a myslím, že je v takovém množství nikde jinde nenajdete... Rád bych ještě vyzval všechny z Ostrožska a Horňácka, kteří chystají nějakou akci (jakoukoliv!!!) na termín od 15. listopadu do 15. ledna, ať mi prosím dají vědět, zařadím akci do servisu v časopisu Krajem svatého Antonínka! Děkuju!!! A samozřejmě - sem na stránky dám pozvánku na jakoukoliv akci kdekoliv na Slovácku, jen mi ji musíte poslat !!!

 

RB

radekbartonicek@klikni.cz

602 433 970

 

- Nejbližší akcí jsou Martinské hody v Kozojídkách, které začínají moc pěknými akcemi už nyní v pátek 6. listopadu. A samozřejmě pokračují i v sobotu a v neděli. Zajeďte se podívat, jak moc dokáží lidé v takové jedné malé vesnici. Celou pozvánku najdete prosím v přílíze článku. 

 

- V sobotu 7. listopadu budou od 16.00 zpívat v Lipově mužské sbory z Dolních Dunajovic, Valtic, Ratíškovic, Kozojídek, Louky, Ostrožské Nové Vsi, Kunovic, Hluku a Lipova. Podrobnosti v příloze.  

 

- V sobotu 7. listopadu vystoupí ve Velké nad Veličkou ochotníci z Lipova, přijďte se určitě podívat, podrobnosti v příloze.

 

- Moc pěkný program je naplánovaný na čtvrtek 12. listopadu do Brna, do Etnografického ústavu Moravského zemského muzea v Brně. Od 18.00 tam začne za účasti zajímavých hostů vzpomínání na společnou historii u příležitosti 85. výročí ČRo Brno a dozvuky 100. výročí Slováckého krúžku v Brně. Podrobnosti v příloze.

 

- Myslím, že už druhý ročník Besedy s Martinem je naplánovaný na 13. listopad do Kostelan. Martinem se myslí "majstr" Martin Hrbáč, podrobnosti v příloze. 

 

- A 13. listopadu se uskuteční ještě jedna beseda, zcela rozdílná. Do Uherského Ostrohu přijede novinář a spisovatel Martin Komárek, hodně známý z MF DNES i televizní obrazovky. Beseda s tímto zajímavým mužem začíná na zámku v 19:00, veřejnost je srdečně zvána.

 

- V sobotu 14. listopadu můžete vidět i slyšet Martina Hrbáče opět, a to v Uherském Brodě na Legendách moravského folklóru. Všechna jejich jména najdete prosím v příloze tohoto článku.

 

- V sobotu 14. listopadu jsou do Ostrožské Lhoty zváni všichni příznivci country, podrobnosti v příloze. 

 

- A opět zpívání, tentokrát v neděli 15. listopadu od 14.00 předhodové zpívání v Blatnici pod Svatým Antonínkem, kam zve tamní ženský a mužský sbor. Podrobnosti v příloze, do Blatnice přijede hodně sborů. Tak si říkám, jak je to naše Slovácko zpěvné. Škoda, že většinou jen na pódiu :)

 

- A 15. listopadu by měli zbystřit pozornost všichni myslivci. A nejen myslivci. V Louce začali už dříve s tradicí Svatohubertských mší. A i když pořádání takové mše není vůbec jednoduché, v Louce se do ní pustili i letos. Určitě si tedy zaslouží podporu, podívejte se v příloze na pozvánku a do Louky si zajeďte... 

 

- Velké zpívání mužských sborů se odehraje (a odezpívá) v Boršicích u Blatnice. Jen si nejsem jistý datem. Na pozvánce, kterou mi Boršičané poslali, je totiž uvedený 16. listopad, a to je pondělí. Tož nevím. Podrobnosti v příloze, do Boršic přijede několik souborů, a to z Ostrožské Lhoty, Hluku, Blatnice, Hradčovic, Bánova a Nivnice. No a zazpívají i domácí chlapi, to se ví...

 

 - Pokud jde o 17. listopad,všiml jsem si, že tento den bude vysílat Český rozhlas Brno z Kunovic. Poslouchejte tedy vysílání a určitě se toho o Kunovicích mnoho dozvíte...

 

- Na 21. listopadu se chystá velká sláva v Hroznové Lhotě. Proběhne totiž křest CD a knihy, vystoupí mimo jiné mužský sbor z Hroznové Lhoty a ženský sbor Lipina. Pokud budete mít čas, zajedťe se podívat, veškeré podrobnosti na pozvánce, kterou najdete v příloze článku.   

 

- V neděli 24. listopadu můžete vidět ve Velké nad Veličkou řadu televizních reportáží z našeho regionu v rámci projektu České televize Digináves. Kromě promítání proběhne beseda s redaktorem České televize Josefem Kvasničkou a dramaturgem Janem Gogolou. Podrobnosti opět v příloze.

 

RB

 

Ps. A dodatečně jsem přidal další dvě pozvánky. Jedna je do Strážnice, kde jsou Martinské hody (pochopitelně teď o víkendu), druhá do Uherského Hradiště. A to do Klubu kultury, kam si připravili na 19. listopad zajímavý program k poctě Bohuslava Martinů žáci Základní umělecké školy Uh. Hradiště - doporučuji, abyste se podívali na výborné stránky této školy, TADY prosím...