Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Antonínek, Trnkobraní, Top vína Slovácka, Beatles ve Vlčnově, velké Dožínky, Popovský kontráš, výstava panenek, evangelické oslavy, Jízda králů

Pozvánky patří tady na stránkách mezi články, které vyhledává nejvíce lidí. Věřím, že si i tentokrát vyberete, protože nabídka akcí na Slovácku je jako obvykle hodně velká. Není v lidských silách mít přehled o všech akcích, pozvánkách a plakátech, ale věřím tomu, že i ona část, kterou zveřejňuji, pomůže organizátorům k větší návštěvnosti a vám, čtenářům, k tomu, abyste se jeli podívat tam, kam jste to původně neměli vůbec v úmyslu.

Některé plakáty s pozvánkami jsem už jako obvykle dával dříve na hlavní stránku tohoto webu vpravo, nepochybuji, že se tam už mnozí z vás dívali. Některé akce proto jen zopakuji, další ještě přidám.

Největší "akcí" v naší části Slovácka je Děkovná dožínková pouť na Antonínku, kterou můžete navštívit už teď v neděli 25. srpna. Bývá to vždy velmi pěkné setkání lidí, kteří sem z různorodých důvodů rádi putují a nepochybuji, že to bude příjemné setkání i letos. Ještě jednou připomínám, že hlavním hostem je kardinál Miloslav Vlk, nepochybně jeden z nejvýznamnějších představitelů katolické církve v posledním půlstoletí. 

 

Zajímavé jsou ale i další pozvánky, v Kroměříží chystají dosti honosné Dožínky, v Polešovicích budou už tradičně výborná vína, samozřejmě mnoho lidí pojede na Trnkobraní, pěkné akce chystá Vlčnov, Uherský Ostroh i Louka, své příznivce už má Popovský kontráš .... A přidal jsem i pozvánky na další týdny, nepochybně se ještě podrobně vrátím k ojedinělé Jízdě králů ve Skoronicích, dopředu dávám i oslavy v evangelickém Javorníku, je toho opravdu hodně... Zdaleka ne všechno se mi vešlo do titulku, pokud někdo z vás stihne všechny akce, má u mě litr nějakého skvělého vína :) 

RB