Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka: Vemte v neděli děti na Antonínek pouštět draky - loni přišlo několik stovek dětí!

Rád bych vás pozval na nedělní odpoledne na Antonínek, tedy hlavně bych pozval děti, loni jich tam bylo několik stovek - úžasný úspěch pořadatelů! Za celý pořadatelský tým mluví Alžběta Baroňová, která sepsalo takto pozvánku:

 

Dobrý den,

 

rádi bychom Vás i Vaše farníky pozvali na 5. ročník dětského odpoledne s drakiádou, které se uskuteční v neděli 11. října od 14:30 hodin na kopci svatého Antonína, které pořádají ve spolupráci mládež z Hluku, Ostrožské Lhoty, Boršic u Blatnice, Blatnice pod svatým Antonínem, Blatničky, členové občanského sdružení Matice svatoantonínská a Sdružení dobrovolných hasičů Ostrožská Lhota.

 

Pro děti jsou připraveny stanoviště s úkoly, drakiáda, malování na obličej, skákací hrad, táborák i projížďka na koni; po celou dobu akce budě rovněž k dispozici občerstvení ve formě buchet a čaje. Po zdolání všech stanovišť děti získají malou odměnu a špekáček k opečení.

 

Vstup na akci je zdarma, dobrovolný příspěvek bude věnován dětem z Dětského domova v Uherském Ostrohu - předloni jsme pro tyto děti vybrali 7000 Kč, loni jsme vybrali 11 000 Kč.

 

Jedná se již o pátý ročník akce - v roce 2011 se jí zúčastnilo celkem asi 150 lidí, z toho 70 soutěžících dětí, v roce 2012 se zúčastnilo celkem asi 350 lidí, z toho 150 soutěžících dětí, v roce 2013 se zúčastnilo celkem asi 700 lidí, z toho 270 soutěžících dětí a v roce 2014 se zúčastnilo asi 1200 lidí, z toho 350 soutěžících dětí.

 

Po této zkušenosti letos očekáváme účast přibližně 400 dětí. Fotografie z této akce, stejně jako více informací o naší činnosti můžete vidět na www.mladez-hluk.cz.

 

Za deště se akce nekoná.

 

Předem děkujeme a těšíme se na shledání,

 

za pořadatelský tým

 

Alžběta Baroňová