Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka: přijďte 13. června na setkání pěstounských rodin do Javorníku

Tento mejlík mi přišel do pošty a rád bych jeho část tady "přetiskl", týká se 13. června a Javorníku, jste srdečně zváni...  RB

"Sdružení pěstounských rodin pořádá 13. června 2009 setkání pěstounských rodin v Javorníku  u Velké nad Veličkou. Jedna se o tradiční akci našeho sdružení. Letos to bude již sedmé setkání. Tato akce je určena rodinám s dětmi v náhradní rodinné péči, odborníkům z oblasti péče o ohrožené děti a co nejširší veřejnosti. Tomu odpovídá i program dne: dopoledne poběží práce v diskusní skupině, kde se budeme věnovat aktuálním otázkám z oblasti péče o ohrožené děti. Odpoledne připravujeme bohatý kulturní program.

Budeme rádi, když se této akce zúčastní co nejvíce lidí. Cílem takových setkání totiž není jen poskytnout prostor pěstounským rodinám ke sdílení si zkušeností, odpočinku a vzdělávání se. Důležitým cílem Dnů pěstounských rodin je přiblížit tuto problematiku lidem, kteří se s ni setkávají zprostředkovaně z médií. Tyto informace však častokrát nejsou objektivní. Přímý kontakt s pěstounskými rodinami může v konečném důsledku oslovit potenciální zájemce o přijetí ohroženého dítěte do rodiny. To znamená, že další děti dostanou šanci vyrůstat v rodině. V posledních letech totiž zaznamenáváme pokles zájmu o pěstounskou péči. Na druhou stranu dětí, které jsou vhodné k přijetí do rodiny a které by nemuseli jinak vyrůstat v ústavních zařízeních, je pořád dost...."

Julija Křivská Prejsová
koordinátorka projektu "Společně pro rodinu"
mobil:
731 507 401
e-mail: krivska@pestouni.cz

Sdružení pěstounských rodin
Anenská 10, 602 00 Brno
tel.:
+420 543 331 718

e-mail: info@pestouni.cz

Více o Sdružení pěstounských rodin na http://www.pestouni.cz/