Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Poserové v diskusích - podepište se prosím a nepište anonymně!

Přiznám se, že mi už došla trpělivost s vámi, kteří chodíte na tyto stránky a píšete anonymní příspěvky v diskusi. Dlouho jsem to toleroval, ale po sledování debaty pod článkem o povolební situaci v Ostrohu už nedokážu mlčet.

Pomlouvat a házet na někoho špínu je odporné. Dělat to ale anonymně je odporné dvojnásobně a mně se z toho zvedá žaludek. Proto prosím ty, kteří takové příspěvky píší, aby podobných aktivit zanechali nebo na mé stránky nechodili, o takové čtenáře nemám absolutně zájem. Jste poserové a zbabělci a běžte se vypisovat ze své zloby jinde ...

Veďme prosím diskusi o Uherském Ostrohu nebo čemkoliv jiném (protože se to zdaleka netýká jen diskuse o Ostrohu), ale veďme ji slušně a věcně. Bavme se o tom, kdo a jak je dobrý, v čem jsou jeho silné stránky, případně v čem slabé, jak může tomu či jinému městu pomoci, čím konkrétně může pomoci, nebo naopak, v čem konkrétně jsou jeho slabiny pro vedení města.

To, že máme na někoho odlišný názor, není přece důvod, abychom se chovali či vyjadřovali neslušně nebo hrubě. Mějme k sobě vzájemně úctu, respektujme to, že život je velmi různorodý, složitý, nejednoznačný, a náš pohled na něj, na lidi a události kolem nás může, ale také nemusí být, ten správný.   

Jsem velmi zklamaný z toho, jak moc příspěvků dokážeme napsat, pokud máme někoho očernit nebo kritizovat a jak málo si všímáme těch, kteří dělají mnoho a mnoho dobrého. Poděkování, pochvala, povzbuzení, to je něco, co bohužel v našich krajích není zvykem. Nechápu to, nevím, proč jsme takoví, jen mě to strašně moc mrzí. Jak můžeme být navek dobří, vstřícní a přátelští, když jsme uvnitř naplněni tolika negativními emocemi?

Děkuji vám za pochopení, děkuji všem těm, kteří umíte svůj názor napsat veřejně, pod svým skutečným jménem ...

RB

 

Ps. Čekají mě rušná zastupitelstva v Uherském Brodě, Uherském Ostrohu nebo například v Blatnici pod sv. Antonínkem a já už se teď děsím toho, kolik nedůstojných vystoupení nebo diskusních příspěvků budu muset sledovat ...