Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinky z posledních dnů: Jak vypadala výuka tanců v Brodě, mistři rukodělné výroby na jihu Moravy, propojení cyklostezky Kroměříž - Veselí

Přeji vám všem pěkný pátek a ještě pěknější víkend, tento týden jsem se tady na stránkách moc neozýval, za což může jarní změna v mém diáři. Stránky jsem totiž většinou doplňoval brzy ráno před prací v redakci a potom večer po práci, což se mi teď nedaří - ráno si chodím zaběhat a večer většinou vyrazím v Praze na nějakou akci, ve kterém vidím nějaký hlubší smysl. Dnes jsem vstal ale po čtvrté ráno a rychle spěchal sem ke stránkám, abych je doplnil. Práce v redakci mi začíná 9.15, takže mám čas, hurá! :)

 

Docela často budu z těchto akcí dávat sem na web psaní nebo videa, například včera jsem byl na vyhlašování nejlepších vinařství v České republice ve Vetržním paláci - což byla výborná akce s řadou zajímavých setkání. Však uvidíte videa a přečtete si pár vět, určitě nikde jinde nenajdete o tomto vyhlašování tolik informací jako tady na stránkách :)

 

Při mapování pražských akcí platí to, že vše vychází z mého zájmu, nikdy nejde o nějaké reklamní, zaplacené psaní na objednávku, dávám přitom přednost akcím, kde můžu ukazovat svůj rodný kraj moravského Slovácka a lidi, kteří v něm žijí - čímž nechci říci, že se omezuji jen na tento "okruh".

 

Tak, a ještě jedna informace: nově asi zkusím dávat sem na stránky něco ve stylu drobných aktualit, takových věcí je totiž strašně moc, já si často plánuji, že o nich tady na stránkách napíši větší článek,
k němu se pak nedostanu a zmínka o takové "drobné aktualitě" se nakonec tady na stránkách vůbec neobjeví, což je škoda. Proto ji zaznamenám třeba jen v pěti větách, dám odkaz a hotovo. 

 

Takže pojďme k těmto "drobným zprávám":
 
 
1. V Uherském Brodě skončil týden, kdy se zájemci mohli učit tančit. Plakát na tuto akci jsem měl na stránkách docela dlouho a možná jsem i malinko přispěl k tomu, že o akci byl hodně velký zájem - prý přišlo i šedesát lidí! Kdybych byl na Slovácku, chodil bych také, umět tančit je prostě pecka, a kdo naopak jako pecka sedí a dívá se znuděně na tančící, toho je mi hodně líto.
 
 
Hlavní organizátorka akce Jitka Bartošová dala z učení tanců na internet ukázku, za což jí děkuju. Zároveň připsala i toto poděkování: 
 
"Chtěla bych poděkovat všem, kteří se jakkoliv podíleli na tom, aby seminář proběhl v příjemné a téměř rodinné atmosféře. Hlavně Vám návštěvníkům, za to, že jste se došli pobavit a něco se naučit... muzice za skvěle zvládnutý hudební doprovod... všem lektorům za kvalitní výuku... paní Rapantové za to, že se jí chtělo vozit muzikanty... Katce za fotky... druhé Katce za účto... holkám za to, že obětovaly čas a šly si sednout ke vstupnému... panu starostovi Patriku Kunčarovi za propagaci a podporu semináře v Uh. Brodě... ZŠ Na Výsluní za poskytnutí prostor... firmám HOKR a Pivovar Uh. Brod... a všem, co se jakýmkoliv způsobem podíleli na propagaci akce! Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla."  
 
 

 

 

 

2. Rada Jihomoravského kraje na své schůzi 20. března 2014 udělila tituly Mistr tradiční rukodělné výroby Jihomoravského kraje v roce 2014.

Pro letošní rok bylo ocenění krajem uděleno: Marii Čihákové z Blatnice pod Svatým Antonínkem (v oboru Blatnické kraslice), Ivě Novotné z Hodonína (v oboru Zpracování ovčí vlny) a Věře Šmídové z Veselí nad Moravou (v oboru Lidová výšivka).

 

TADY je celá zpráva 

 

 

3. Něco pro ty, kteří rádi jezdí na kole. Obce podél Baťova kanálu a řeky Moravy ve Zlínském kraji letos postaví cyklostezku Kvasice - Otrokovice, na níž naváže nový úsek přes Napajedla. Poté bude možné jet na kole z Kroměříže až do Veselí nad Moravou.

 

Cyklostezka při řece Moravě bude kompletní, přibude i úsek v Kvasicích 

 

 

(Právě dopisuji)