Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Nad Uherským Hradištěm vzniká nová dědina... Viděli jste novou podobu Rochusu, unikátního a rozlehlého místa, které prochází největší změnou za stovky let? TADY se podívejte...

Myslím, že nebudu vůbec nijak přehánět, když napíši, že rozsáhlý park Rochus nad Uherským Hradištěm je v této chvíli vůbec největším prostorem v tomto regionu, který prochází největšími změnami. Za desítky milionů korun se tady mění krajina a rostou budovy, které toto místo promění na stovky let dopředu.

Někomu se to líbí, někomu se to nelíbí, návrhů, jak toto unikání přírodní místo měnit bylo několik, nakonec zvítězila společná vize podnikatele a senátora Ivo Valenty a představitelů Uherského Hradiště.

Osobně mě velmi zajímá co a jak se tady bude měnit, myslím, že jsem dost pozorně dřívější debaty sledoval a některých se i účastnil. O to více jsem byl zvědavý na to, co se tady za ony peníze, z velké části peníze "nenáviděné" Evropské unie, vlastně postavilo a změnilo. Ve čtvrtek jsem si na Rochus zašel a toto nafotil.

Práce měly na starosti dvě firmy, firma Sknaska a firma CGM. Od dvou lidí, kteří mají k firmě blízko, jsem ale tento týden slyšel, že prý jde o poslední práci CGM, protože firma končí. Proč, netuším.

 

Takže, pojďme se na Rochus podívat, postupně doplňuji...  (V neděli doplním!!!)

 

 

Nejdříve úplně nejzákladnějšěí informace o Rochusu... 

  

 

 Další podstatné informace, teď už o stavbě...

 

 

 

No a základní orientace v penězích, Na Rochusu jsou dvě "plachty", kteří říkají, co přesně se děje a za kolik peněz. Tady u cesty stojí první plachta. Takže" Revitalizace a zpřístupnění Rochusu". Cena: 28 milionů korun. Zhotovitel: Skanska. Termín: od 1. září 2014 do 29. května 2015. 

 

Druhá plachta je hůř dostupná, takže provizorní fotka. Druhá dotace: "Expozice lidové architektury - Muzeum v přírodě Rochus". Cena: 29 milionů korun. Zhotovitel: CGM. Termín: od 25. února 2015 do 30. listopadu 2015. 

 

A jdeme na procházku do kopce podívat se, co se za tyto peníze udělalo, a jak Rochus v této části nově vypadá.