Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Můj sen je divadlo, herectví, muzikál, říká Lucka Rybnikářová z Hluku, dívka, která vás zaujala krásným zpíváním šansonů v Uh. Hradišiti

Před několika dny jsem dával sem na stránky videoukázky, na kterých jsem zachytil vystoupení Lucky Rybnikářové a Filipa Tailora v Uherském Hradišti - TADY, prosím... Videa vzbudila velký zájem a krásný zpěv Lucky se evidetně lidem moc líbil. Už tehdy jsem chtěl s Luckou pokecat, ale nebyl čas. Nakonec jsme si ale napsali a já jsem moc rád, že vás teď můžu s Luckou seznámit a poskytnout o ní co nejvíce informací.   

 

"V září budu nastupovat do 4. ročníku na konzervatoři. Po maturitě bych se nejraději dostala někam do divadla a když nevyjde tato varianta, tak zkusím příjimačky na DAMU a JAMU - činoherní herectví a nejspíš i muzikálové," řekla mi Lucka, studentka Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě na otázku, jaké má plány po škole.

 

Jak si pamatuju Lucku z doby, kdy odcházela ze základní školy, vím, že konzervatoř byla vždycky jejím velkým snem. Dnes ale podotýká. "Konzervatoř byla mým prvním snem a cílem něčeho dosáhnout a přiblížit se tomu, co chci v životě dělat, ale určitě to nebyl můj poslední sen a cíl. Nejdůležitější v životě pro mě je, dělat to, co mě baví a být v tom dobrá. Uvědomuju si, že to není ani nebude jednoduché prosadit se, ale moje láska k divadlu a ke zpívání je tak silná, že stojí za to bojovat a občas tomu i něco obětovat. Nedokážu si představit, že bych se musela v životě věnovat něčemu jinému," vysvětluje velmi přesvědčivě. 

 

Samozřejmě jsem se zeptal také na jejího partnera při vystupování, klavíristu Filipa Tailora, s kterým vystupovala také v Uherském Hradišti. "Potkali jsme se v Olomouci při konkurzu na muzikál Šakalí léta. On seděl v komisi a také nás doprovázel a já jsem přišla na konkurz. Do muzikálu si mě vybrali, takže jsme se setkávali velmi často a tak jednou Filip přišel s nabídkou, jestli bych si s ním nechtěla udělat koncert v jedné olomoucké kavárně. To se nedalo odmítnout!"

 

Pro zajímavost dodávám, že Filip Tailor pracuje jako korepetitor v Moravském divadle v Olomouci, vyučuje populární hudbu na pedagogické fakultě univerzity Palackého a je také předsedou a lektorek ve své soukromé hudební škole s názvem HUDEBNÍ INSTITUT. Skládal také hudbu k představení Dokonalá svatba v Městském divadle ve Zlíněje.

 

"Filip je kvělý klavírista a kamarád, takže jsem věděla, že vystupování s ním bude perfektní spolupráce a zkušenost. A nemýlila jsem se, náš první koncert v Olomouci byl poměrně úspěšný takže naše spolupráce stále pokračuje a doufám, že ještě dlouho pokračovat bude. Pořád se snažíme vymýšlet nové věci a zkoušet nové písničky. Teď pro mě třeba Filip skládá novou písničku, on skládá hudbu a text nám napíše David Hrbek, to je jeden textař z Olomouce. Tak na to jsem zvědavá a těším se, že budu mít svoji vlastní písničku," podotýká Lucka.

 

Pokud jde o jejich společné vystupování, Lucka říká, že většinou vystupují jedenkrát či dvakrát do měsíce . "Měla jsem velké štěstí, že jsem ho potkala a pomohl mi k takovému vystupování, nesmírně nás to spolu baví, rozumíme si po všech stránkách a jedem na podobné vlně, což je super při takové spolupráci." 

 

Zeptal jksem se také na šansony, které mám sám velmi rád a Lucka je skutečně skvěle zpívá. "Šansony miluju, protože je tam vždycky o čem zpívat. Mají krásnou melodii, ale taky zajímavý příběh. Baví mě, když zpěv můžu skloubit i s hereckým projevem a to mi právě šansony umožňují."

 

A jak k nim Lucka získala vztah? "Už si přesně nepamatuju, ale poprvé jsem šansony zpívala asi ve svých 15 letech, což ale nebyla moje vlastní volba. V té době mi šansony nic moc neříkaly, člověk si k nim musí najít vztah a porozumět jim. A teď jsou mým nejbližším hudebním žánrem. Zažívám při nich takovou krásnou nepopsatelnou atmosféru. Ale určitě jsem se k nim dostala přes šansony od Edith Piaf, je to pro mě velký vzor, baví mě studovat její život. A když jsem už u ní, tak mým dalším snem je, zahrát si postavu Edith Piaf v muzikálu Edith a Marlene," prozrazuje Lucka.

 

Když si pustíte videoukázky z Hradiště, sami se přesvědčíte, jak krásně zpívá. A když si pustíte i videa z doby, kdy zpívala lidové písničky, uvidíte, jaký talent v sobě měla, ne náhodou vyhrála i celostátní soutěž o nejlepšího dětského zpěváka lidových písní. A pokud by ji chtěl někdo někde vidět a slyšet, Lucka říká: "Kdybyste mě chtěli vidět i někde v divadle tak je možnost v Moravském divadle v Olomouci už ve zmiňovaném muzikálu Šakalí léta nebo Kabaret White lady ve Staré aréně v Ostravě. A samozřejmě školní představení."

 

No, upřímně, nevím, jestli se do Olomouce nebo Ostravy dostanu, ale bylo by skvělé, kdyby Lucka s Filipem zase někdy brzy vystoupili v našem regionu, nepochybuji, že by přišlo hodně lidí. A určitě jednou bude chodit na Lucku i hodně diváků do divadla. Nepochybuji, že se jí její sny a plány splní, protože patří k dívkám, které mají v sobě odhodlání a pracovitost za takovými sny jít.

 

RB 

 

 

 

 

TADY jsem zachytil Lucku ještě v době, kdy chodila na základní školu