Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Moje psaní pro sobotní MF DNES: Narození miminka a hrad Buchlov

Nevím, co řeknete na tento můj nový styl "poutáků", kterými se budu snažit poutat své články v MF DNES a zároveň vám občas psát, jak tyto články vznikaly. Třeba to bude pro některé z vás zajímavé ...

 

Dnes jsem se dostal k psaní do novin náhodně, od jedné maminky, kterou denně potkávám, jsem minulý týden slyšel zajímavý příběh, který se měl týkat jedné její známé a jejího miminka z našeho okresu. Minimko ovšem ještě nebylo na světě, ale maminka mi slíbila, že jakmile se narodí, dá mi vědět. A dnes od ní taková sms zpráva přišla, měla znění: "Miminko je na světě! Hanuš, 52 cm, 3,30 kg, 12. ledna, 15.15!"

Začal jsem tedy hned telefonovat a vznikl tak příběh, který je milý a zajímavý. Rád bych ho tady popsal, ale nemůžu dávat sem na internet články, určené pro MF DNES. Pokud si ji zítra koupíte, najdete tam i příběh tohoto miminka.

 

Kupte si MF DNES, najdete v ní i spoustu dalších článků, mnohdy zajímavých i důležitých. Jsem rád, že se do těchto novin, v nichž jsem strávil léta 1994 až 2007 opět navracím, mám je rád, a mám rád mnoho lidí, kteří v nich pracují ... Budu se snažit psát pravdivě a poutavě ...  

A mamince ze Lhoty moc děkuju za její tip !!!

A poslední dovětek: Na hradištskou porodnici mám krásné vzpomínky a jedno obrovské poděkování. Loni se nám právě tam narodila předčasně druhá dcera Johanka, která se dočkala i s maminkou od tamních lékařů i sester skvělé péče! Po narození první dcery v Praze jsem byl šťastný, že naše Hradiště se mohlo v kvalitě směle s pražskou porodnicí U Apolináře rovnat. Měl jsem z toho obrovskou radost. I takto ještě jednou VELMI děkuju !!!  

RB