Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Mají přes 60 tisíc příznivců... A teď pořádají 1. setkání přátel Jižní Moravy s přehlídkou krojů a vínem... TADY najdete veškeré detailní informace... Včetně toho, proč mají v názvu anglicky I LOVE... Jsem na ně zvědavý!

"Kdo to jen může být?" říkal jsem si mnohokrát, když jsem na internetu viděl nové příspěvky pod značkou I love Jižní Morava. Zajímalo mě, kdo že si dal do názvu poněkud riskantní anglická slova a také komu se daří tak šikovně rozvíjet množství "fanoušků" na desítky tisíc.

Po nikom jsem se přitom nepídil až do chvíle, kdy tato komunita zvala na 1. setkání přátel Jižní Moravy. Samozřejmě, zajímalo mě, proč někdo takové setkání vlastně pořádá, s jakými "úmysly", proč s takovým programem a třeba i vstupným, které ne pro každého může být úplně malé.

 

Nyní je mi tedy už jasné, že za celou komunitou stojí především muž jménem JAN ZÁHORA z Břeclavi, zakladatel I love Jižní Morava, který  mi napsal, že se svými spolupracovníky či přáteli jsou ze všeho nejvíce srdcaři, kteří mají rádi jih Moravy. Jeho komunikativnost a otevřenost se mi líbí, proto jsem se také rozhodl propagovat celé setkání a zároveň přinést o této komunitě více informací.

 

Abych vám ho více přiblížil a dal vlastně celému psaní i jeho komunitě osobnější podobu, dávám sem na stránky jeho fotografii se synem, kterou si sám vystavil na svůj facebookový profil. Zároveň přidávám informace, který mi poslal, včetně detailního programu 1. setkání přátel Jižní Moravy. 

 

RB 

 

 

 

Tady je tedy psaní pana Záhory, kterým reagoval na mé dotazy.... 

 

Naše komunita I love Jižní Morava sdružuje lidi , kteří mají rádi jižní Moravu a vše kolem ní! Jedná se o lidi z celé ČR a i mimo ČR, všechny nás však spojují společné jihomoravské kořeny. Většina z nás je s jižní Moravou spjata krví, někteří jen srdcem, ale o to víc ji milují...

 

Sám jsem to první, tedy s jižní Moravou spojen krví, narozený v Hustopečích. Poté co jsem při svém bývalém zaměstnání skutečně velmi do podrobna procestoval celou republiku, vždy když jsem se vrátil sem k nám DOMŮ uvědomil, že tu u nás doma je nejkrásněji a nejlíp! Dobře jsem si všímal toho, že pro většinu mých přátel a známých naše tradice nejsou až tak zajímavé.

 

Bodejť by taky ne. Standard v jakém člověk vyrůstá a žije mu přijde automaticky jako normální stav. Rozhodl jsem se své přátele a kamarády příjemnou formou upozorňovat na to, co tu máme a často to přehlížíme. Nespočet nádherných míst, tradic, ale i lidí, kvůli kterým stojí za to tu hrdě žít a občas zvážit jestli místo na zahraniční dovolenou nevyrazit na jihomoravskou dovolenou. Volba byla jasná moderní způsob, který takřka všichni mí přátelé v té době používali a to facebook!

 

Založil jsem tedy komunitu zaměřenou na jižní Moravu se specifickým snadno zapamatovatelným názvem - I love Jižní Morava . Tedy já jsem ta první sněhová vločka, která na sebe k dnešnímu dni nabalila sněhovou kouli o počtu přes 63 000 lidí a stále se zvětšuje. Proč zrovna I love Jižní Morava? Krásné, vše říkající, kontroverzní s patřičným přesahem za hranice naší republiky. 

 

A věřte, název skutečně funguje. Hlásí se nám mnoho krajanů, kteří žijí v zahraničí a původem jsou z Moravy. Název byl zvolen zcela záměrně v anglicko - české variantě. Více o názvu je v sekci informace o stránce přímo na facebooku. Názory na název mohou být různé, každý na něj má nárok a tak pokud milujete jižní Moravu stejně jako my a obsahově se ztotožňujete s obsahem našich stánek, prosím, přijměte toto vysvětlení.

 

Obsah pro naši komunitu FB i web jsem z počátku připravoval já spolu s mým tátou se kterým spolu v jiné oblasti podnikáme, avšak oba jsme naplno jihomoraváci. Táta je hlavním tvůrcem obsahu po celou dobu provozu stránky. Zároveň po celou dobu hledáme a přibíráme k sobě další přispěvatele, kteří nám dodávají tipy a články z různých částí Moravy.

 

Provoz stránky je výhradně zajišťován dobrovolníky, kteří tuto činnost dělat chtějí ( Srdcaři jako my!) Mezi našimi spolupracovníky jsou mimo jiné starostka obce, místostarosta obce, P.R. specialistka, studenti atd. ) Co se týká setkání, vzniklo po dlouhém přesvědčování skalních fanoušků naší komunity, kdy již více než rok na nás naléhali, abychom něco takového svolali. Program setkání je do značné míry výtvorem našich fanoušků a tedy je šitý na míru a chuť. Vzhledem k tomu jak velký zájem ze stany účinkujících souborů se zvedl, je již dnes jasné, že druhé setkání, bude mnimálně dvoudenní.

 

Setkání a vše kolem něj, financuji já s mým tátou z našeho podnikání, čili z jiných zdrojů. Doposud veškeré aktivity hradíme z vlastních zdrojů, bez podpory sponzorů či médií. Aktivity kolem ILJM zabírají poslední dobou většinu našeho času, ale jsme za to upřímně rádi...

 

Honza 

 

 

  

  

 

 

 

 

A ještě jeden článerk o setkání... V novinové a TADY v elektronické podobě ....