Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Loučení s Jaromírem Nečasem... Videoukázky Tondy Vrby, slova při loučení i odkazy na články a televizi, kde můžete vidět a slyšet pana Nečase

 Ještě jednou se vracím k osobnosti Jaromíra Nečase, legendárního rozhlasového a hudebního redaktora, publicisty, cimbalisty, skladatele, sběratele a zpěváka lidových písní a pedagoga, který zemřel v nedožitých 93 letech 25. července 2015 - viz můj první článek TADY, do kterého jsem se snažil dát také co nejvíce odkazů a informací o něm samotném.

 

Nyní si můžete především pustit videoukázky, které při loučení s ním natočil Tonda Vrba 31. července, kdy se v brněnském krematoriu sešlo převeliké množství osobních přátel i známých pana Nečase.

 

Přiznám se, že od chvíle jeho úmrtí procházím různé odkazy, články a televizní pořady, které se týkaly pana Nečase a přemýšlím nad jeho osobou. Poměrně často jsem ho potkal, občas ho vyfotil nebo natočil videoukázku, ale nikdy jsem neměl odvahu jej oslovit a už vůbec za ním zajet a udělat rozhovor. Dodatečně jsem si tak například přečetl knížku Sešlos u Nečasů, ve které o něm píše hněd několik zajímavých lidí - moc vám tuto knížku doporučuju.  

 

Kromě videoukázek ještě přidávám odkazy, kterých jsem si původně nevšiml a nejsou tedy v mém prvním článku.  

 

 

TADY můžete vidět pořad  Dobré časy Jaromíra Nečase z roku 2014 - MOC DOPORUČUJU!!! KRÁSA!!!

 

TADY jsem našel v archivu Českého rozhlasu Brno pořad, kde můžete slyšet povídání s panem Nečasem -  je to pořad z 21. února 2014, kdy si s ním povídala paní  Věra Hotařová. Jejich povídání začíná na záznamu v čase 26.20 minut.... V tento den pan Nečas slavil 92 let.... 

 

TADY je ještě článeček, který vyšel na webu, který tvoří brněnští novináři...