Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhoťané a Veličané, dojděte! Do Lhoty přijede Vlasta Grycová s dalšími Straňankami, ve Velké vystoupí rovněž výborní zpěváci i muzikanti + parádní velické koledování za týden!

V Ostrožské Lhotě i ve Velké nad Veličkou zájem o folklor nějak pokulhává, což je škoda. Pořádným lakmusovým papírkem ovšem bude tato sobota, kdy Lhota i Velká pořádají dvě výborné akce. Ve Lhotě slaví výročí mužský sbor, který si pozval dnes už legendární zpěvačku Vlastu Grycovou, společně s dalšími výbornými zpěvačkami ze  Strání. Myslím, že jde o "slováckou špičku", takže jestli Lhoťané a přespolní nepřijdou na toto, tak potom už nepřijdou v tomto "žánru" na nic. Navíc přijede i výborný mužský sbor z Hluku!  

Podobné je to s Velkou nad Veličkou, na Mikulášské besedě u cimbálu zahrají a zazpívají vynikající muziky i zpěváci, a to především z Horňácka - i když nejenom odtud. Ve Velké se navíc už za týden uskuteční pořad Tondy Vrby Došli sme k vám na koledu - v tomto případě jsou slova úplně zbytečná, stačí se podívat na plakát se seznamemem účinkujících. Už teď jsem smutný, že mám zrovna za týden víkendovou redakční službu v Praze a na Slovácku bohužel nebudu moci být. Jestliže vy máte více štěstí a budete doma, tak neváhejte a přijďte - teď o víkendu do Lhoty nebo Velké a za týden do Velké!

RB