Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Je to holčička, milí přátelé

Nerad dávám sem na stránky zcela osobní a rodinné věci, protože mám strach z reakcí lidí nepřejících a zahořklých. Přesto bych sem jednu takovou zprávičku chtěl dát - a to především našim známým a všem dalším, kteří se umí radovat z radosti druhých.

Věřte tedy tomu, že jsem dnes ráno mohl s nesmírnou radostí naší pětileté dceři Aničce oznámit jednu novinku - že totiž dnes v noci přišla na svět její sestřička, které budeme říkat Johanko. A abych předešel telefonům a sms zprávám, dodávám, že maminka i Johanka jsou v pořádku. Protože se ale miminko narodilo o měsíc dříve, je zatím v inkubátoru - váží 2,5 kilogramu a měří 45 centimetrů. Takto narozená miminka jsou prý velcí bojovníci, proto věříme, že v prvních hodinách a dnech bude Johanka úspěšně bojovat, aby mohla být brzy doma. No, jak jsem viděl, teplé ponožky vypadají na jejích nožičkách spíše jako podkolenky, skoro jsou v nich celé nožičky :)  

Tatínek bohužel na rozdíl od narození první holčičky u porodu nebyl, protože byl pracovně stovky kilometrů pryč. Velmi ale pomohly babičky, takže se potvrdilo moje dávné přesvědčení, že ženské nás chlapy skoro vůbec nepotřebují :) Pro zajímavost ještě dodávám, že jsme netušili, jestli budeme mít chlapečka nebo holčičku, u chlapečka jsme dokonce ani neměli vybrané jméno - váhali jsme mezi Honzíkem a Františkem. 

Rád bych vyjádřil velkou vděčnost a obrovský dík také všem sestřičkám a lékařům na porodním oddělení nemocnice v Uherském Hradišti, včetně porodní asistentky. Byli a jsou skvělí. O čemž jsem se osobně přesvědčil dnes ráno, je nesmírně povzbuzující a potěšující vědět, že máme v regionu v tak krásném prostředí nové porodnice také špičkový personál.

Tak, to je vše, začíná nám nový den i nový život :) Snad bude mít Johanka v životě štěstí na dobré lidi a nám se ji podaří v dobrého člověka vychovat.

RB