Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Haló, Lhoťané, sraz Lhot a Lehot se blíží, přihlaste se! A podívejte se TADY na fotky i video k fotbalu starých pánů i utkání Před potokem Za potokem

Konečně mám volno a můžu postupně začít dnes ve středu, ve čtvrtek a pátek doplňovat stránky. Začnu "domácím hřištěm" tedy Ostrožskou Lhotou.  V sobotu jsem byl na svém nejmilejším sportovním místě, jaké znám, tedy ve lhotském sportovním areálu, na turnaji starých pánů. Samozřejmě mnozí mávnou ruku, proč se nějak zdržovat "nějakýma" starýma pánama, ale pro mě je to pomalu důležitější událost, než, když jsem před měsíce (a odchodem z MF DNES) dělal rozhovor s předsedou vlády.

Spoustu let jsem trávil novinařinou a nikdy si neudělal čas ani na fotbal ani tenis, přestože do svých osmnácti let jsem trávil na hřišti a kurtech určitě několik dní v týdnu. Od té doby uplynulo už skoro třicet let (Bože, jak strašlivě rychle ten čas utíká!) a já si stále častěji říkám, jestli všechen ten shon a mapování stovek akcí mělo nějaký smysl - a pochopitelně v takových chvílích také lituji toho, že jsem se více nevěnoval sportu, rodině i dalším věcem. Z tohoto pohledu jistě porozumíte i tomu, proč jsem napsal po tomto víkendu se starýma pánama na facebook tato následující slova: 

 

"I když skoro pořád jezdím někde po Slovácku za fotkami, videoukázkami a písmenky, nejšťastnější jsem vždycky v "té naší Lhotě"... Klobouk dolů před pořád ještě mladými kluky ze Lhoty a jejich manželkami, kteří perfektně připravili, a skvělým občerstvením, zajistili turnaj starých pánů mezi Lhotou, Pitínem, Moravským Berounem a učiteli z Hradišti... Úplně jsem rozuměl tomu, že se naši soupeři u nás cítili jako doma a odjížděli velmi spokojeni - šak také, když sa spojí lhotská pohostinnost a srdečnost s krásným sportovním areálem a nádhernou dědinou, kde sa hrabe třeba slavná Barca nebo Old Trefort Emotikona smile Bylo to chlapi fakt pěkné, za sebe slibuju, že pořádně potrénuju, konečně donesu aj to tekuté zápisné, a příští rok aspoň nakrájám cibulu nebo pomožu s gulášem :) Tož, a fotky na to rajče v dohledné době také :) Večér sem usnúl jak mimino při finále Ligy mistrů, a ve snech stejně nemyslél ani na Messiho ani na Neymara, ale na nejlepšího hráče tohoto našeho turnaje Mirka Dominíka, jak se krásně raduje z toho, že konečně něco pořádného vyhrál (viz přiložené video)... Nejlepší zážitky stejně vždycky člověk zažije tam, kde se cítí doma... 

 

Možná má slova ještě více pochopíte, když kuknete třeba jen na vteřinu na video, na kterém jsem zachytil samotné vyhlašování výsledků... Mrkněte se i na perfektně připravené hřiště, plus bych mohl vzpomenout skvěle fungující servis pro hráče s občerstvením, organizováním i komentováním, nebo pěkná slova při vyhlašování.

Jak je člověk starší, tak si toho všeho "servisu" váží nějak víc, když jsem byl mladší a hrál ještě "závodně", asi jsem to opravdu nevnímal. O to více bych si přál, aby například také mladí kluci z "A" mužstva vnímali, kolik lidí kmitá, aby si oni potom mohli jít zahrát fotbal a mít tu čest reprezentovat svou vesnici. Když pak člověk slyší, jak k tomu někteří přistupují a jak popíjejí ještě pár hodin před utkáním, tak je mu to líto a chápe lidi kolem, kteří říkají, že už pro takový "mančaft" nemají chuť cokokliv dělat. Život už je ale takový a jinej nebude (jak zpívají Tři sestry), důležité věci nám do hlavy naskakují nějak pozpátku a docházejí nám často ve chvíli, kdy cítíme, že poznání k nám přišlo příliš pozdě.     

 

Tak, tady je slíbení video z vyhlašování:

 

 

 

Ještě přidávám odkaz na fotky, které jsem v sobotu vyfotil. Neměl jsem čas je protřídit, tak k tomu, prosím, tak přistupujte, díky moc!!!! TADY jsou fotky z turnaje starých pánů ....

 

A ještě přidávám stovky fotek z nedávného utkání opět v Ostrožské Lhotě, kdy hrála mužstva "Před potokem" a "Za potokem". I to byla krásná akce! Myslím, že se doceal povedly i fotky, jsem rád, že jsem řadu Lhoťanů nafotil mimo hřiště, když pádili na hřiště. Opět jsem ale fotky nestíhal protřídit, tak k nim takto přistupujte, děkuju!!!! Časem je určitě ale protřídím! TADY jsou tedy fotky, které vznikly před utkáním "Před potokem"  x  "Za potokem" a během utkání ! Ještě bych dodal, že toto utkání nemělo v mých očích vítěze, utkání totiž skončilo remízou, a když se dokopaly penalty, většina hráčů ani rozhodčí si nevšimli, že mužstvo, které prohrálo, mělo kopat ještě minimálně jednu penaltu - mohlo tedy vyrovnat nebo i zvítězit. Sám jsem si toho nevšiml, ale vzhledem k tomu, že vítěz kopal o jednu penaltu víc, tak podle mě není možné, aby utkání mělo vítěze.  

 

To je asi vše z Ostrožské Lhoty, tento týden se ještě do Lhoty vrátím, ale to asi nebude tak nadšené psaní. Tento týden je totiž zastupitelstvo a já se nikdy nesmířím s tím, jak ve Lhotě už roky mají tzv. pracovní zastupitelstva - více v dalších dnech.

 

Pojďme raději k ještě jedné příjemné věci, Ostrožská Lhota jako největší Lhota zažije příští rok pořádně velkou událost, protože se v ní uskuteční sraz všech Lhot a Lehot v České republice a na Slovensku. První zkouškou zájmu Lhoťanů o takové převeliké setkání bude jejich zájem o letošní setkání, které proběhne ve slovenské Lehotě - můžeme ji najít v okrese Nitra v Nitrianskom kraji.

 

Dvojice lhotských kluků Víťa Lopata  a Kuba Hájek, kteří stojí jako hlavní dvojka za setkáním v roce 2016, by rádi vypravili pořádnou výpravu už teď na Slovensko.  Proto, kdo chcete, přihlašte se a na Slovensko vyrazte, myslím, že to může být pěkný výlet a také moc zajímavá zkušenost, navíc okořeněná tím, že vlc Lhoťanů a Lehoťanů nikde jinde během roku nepotkáte! Kluci zároveň dělají speciální trička, tak si alespoň jedno objednejte, já si aspoň o jeden kousek zavolám, jen nevím, jestli to bude číslo XL nebo L :)

 

A pokud vás zajímá ta letošní Lehota v okolí Nitry, TADY si klikněte na její stránky, uvidíte, že se na červencový sraz pořádně chystají. Jak se připravíme v Ostrožské Lhotě na rok 2016, to se teprve uvidí, bude to docela pořádná zkouška toho, kolik energie v sobě toho ještě ta naše Lhota ukrývá a čeho jsou místní lidé schopni či neschopni, ale myslím, že to bude super - jak se dnes módně říká...

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení