Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dobré deštivé ráno, vážení čtenáři

Hezký týden, vážení čtenáři těchto stránek, dnes vás poprvé pozdravím nejen jako správce tohoto webu, ale také jako šéfredaktor nového webu pro okres Uherské Hradiště Naše adresa. Nepředstavuji se tak proto, že si potrpím na funkce nebo tituly, ale proto, abych nový web a značku začal pořádně "propagovat" - když už jsem zaměstnancem této značky :) A je to také informace pro našeho starostu, který sa mě, stejně jako řada lidí ptá: "Kde ty Radku vlastně pracuješ?" :) :) :) Tož, pracuju v Naší adrese, novém projektu, který se z těžka rozjíždí, ale během srpna by už měl spatřit světlo světa, nejdříve na webu, potom i v novinách.

Postupně dám (ještě DNES), vážení čtenáři, sem na web několik příspěvků i s fotkami. Většinu času jsem prožil na Horňáckých slavnostech, takže  z Horňáckých tady najdete řadu fotek, video ukázek i textíky. Nechtěl jsem chybět ani na našich hodech v Ostrožské Lhotě, ukážu vám včerejší Moravskou besedu, kterou tančila ženácká chasa. Ve Lhotě jsme měli také nefalšovanou motorkářskou svatbu, na které se sešlo půl dědiny, video z obřadu nebude na webu také chybět. A byl jsem se také podívat na Letní filmové škole v Uherském Hradišti, zajímá mě totiž budoucnost věznice v Uherském Hradišti, na letní škole vystoupili zástupci Rumunska, kteří ukázali, jaké muzeum vybudovali u nich z věznice, podobné té hradišťské. Podařilo se jim něco fantastického, co bohužel v Hradišti ani jinde v naší zemi nebude asi ani za sto let. 

Předcházející slibované příspěvky najdete stále ještě tady na slovackoDNES.cz, postupně je ale dávám také na Naši adresu, web je akorát ještě neveřejný, protože pilujeme poslední detaily. Měl bych dodat, že na Uheskohradišťsku jsme tým pěti lidí a několika externistů, podobně pracuje na Hodonínsku tým Lenky Fojtíkové. A pokud bych šel dál - na Zlínsku je to tým Aleše Měřičky, na Kroměřížsku Radka Dvořáka, na Přerovsku Tomáše Menschika a na Olomoucku Tomáše Kasala. Tož, většina z nás je z MF DNES, na kterou nedám dopustit :) Všichni bychom rádi už web rozjeli, ale čekáme na požehnání z vyšších míst :)

Přeji vám, vážení čtenáři, pěkný týden. Venku sice prší, ale nijak to nevadí, po velkých vedrech je to příjemné osvěžení a změna. Zítra by už ale mohlo vyjít sluníčko, abychom mohli pověsit na šňůru všechno to prádlo, které nám na víkendových akcích tak promoklo. Mějte se hezky, ať nám všem vydrží zdraví a potká nás co nejvíce radostí...

RB