Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Dobrá zpráva po ránu: Policisté našli patnáctiletého Mirka z Bílovic - je naštěstí v pořádku!

Už je to docela dlouhá doba, co všechna média informovala o útěku patnáctiletého Mirka z Bílovic. Policisté po něm intenzivně pátrali, dělali také velké akce, včetně prohledávání okolních lesů. Dnes ráno mi zazvonil telefon a v něm jsem se od jednoho člověka, seznámeného s celou událostí, dozvěděl výbornou zprávu: "Mirka máme, našli jsme ho v Košicích, je živý, v pořádku a navrací se domů k rodině."

Měl jsem z této zprávy velkou radost, zejména, když jsem se v minulosti na Mirka několikrát ptal a slyšel jsem i pesimistické předpovědi, že se mu mohlo něco stát nebo si mohl něco udělat. Odešel totiž z domu za docela dramatických okolností, nadějný sportovec se bohužel chytil špatné party a problémy byly na světě. Velké poděkování patří policistům a všem, kteří udělali mnoho pro to, aby Mirka našli, zmizel prakticky beze stopy a dlouho nikdo netušil, kam mohl případně zamířit.

Když jsem dnes uslyšel onu dobrou zprávu, myslel jsem především na jeho otce, s kterým jsem po zmizení jeho syna mluvil. Dal by všechno na světě za to, aby se jeho syn vrátil. Bohužel, existují věci, které rodiče nemůžou ovlivnit vůbec nebo jen minimálně, dají si mnohdy obrovskou práci s výchovou dětí a pak stačí málo a všechno je jinak, než si celé roky přáli. Už proto je nesmírně důležité, aby "společnost" dělala maximum věcí, které podporují výchovu dětí a naopak bojovala proti mnoha špatnostem, které rodičům výchovu dětí komplikují - byť může znít tato věta jako fráze. Stačí se například podívat na to, jak ohromně je mezi mládeží rozšířený alkohol, my Češi a Moravané jsme v tom mistři světa.

Další podrobnosti o celém přpadu se určitě dozvíte z mnoha médií, které se této zprávy chytnou. Zajímavostí kolem celého případu je hodně, byť nejsou už tak radostné jako samotá zpráva o nalezení mladého klučiny. Já musím spěchat do práce a na další psaní čas nemám.

RB 

 

Ps. TADY  se můžete podívat na pátrání po Mirkovi, jak jsem ho zachytil před několika měsíci ...