Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co si přečtete v MF DNES a uvidíte na www.SlovackoDNES.cz o zoufalé situaci ve zdravotnictví + kritický komentář k lékařům

Zítřejší avizovaného video i psaní bude vycházet ze včerejšího podvečera a večera, který jsem strávil ve Zlíně, na emotivním jednání České lékařské komory Zlínského kraje. Dnes jsem o tomto jednání psal článek do MF DNES, ale šlo spíše jen o lehčí nastínění atmosféry, článek s nejdůležitějšími fakty dám do zítřejších novin. 

Jako novinář jsem povinen poskytnout čtenářům co největší množství informací bez ohledu na to, co si o té které věci myslím, nebo jaký mám vztah k lidem, o nichž píšu. To také samozřejmě dělám.

Osobně ale nemůžu s velmi tvrdým postupem lékařů souhlasit, a včera večer jsem se v tomto svém názoru ještě utvrdil. Když jsem je poslouchal a cítil, jak situaci dál a dál vyhrocují, nebylo mi vůbec dobře. A být pacientem nebo třeba maminkou, která se těší v krátké době miminko, děsil bych se toho, co mě může čekat.  Za tento stav samozřejmě nese vinu také tato současná vláda i vlády minulé, řada lékařských požadavků je jistě oprávněných. Český zdravotní systém je v bídném stavu a tečou z něho zbytečně obrovské sumy peněz ve prospěch některých jedinců a skupin.

Bohužel ale na vše doplácí ze všeho nejvíce jen a jen "řadový" člověk. Navíc takový, který je nemocný, nemůže si sám pomoc a potřebuje právě lékařskou péči, za kterou si celý život platí. 

RB