Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Cimbalisté a další muzikanti! Prosím, vytáhněte v neděli 21. června na ulici cimbály i další hudební nástroje... Ať Slovácko přivítá Slunovrat pořádným mejdanem! TADY je plakát, přihlaste se, díky!

Myslím, že to je výborný nápad a proto bych ho chtěl tady na svém webu i facebooku co nejvíce podpořit. V hlavní roli toho nápadu je cimbál, díky kterému by mohli ulice i uličky na Slovácku pořádně ožít už brzy, v neděli 21. června!

Ne, že by Slovácko žilo málo, šak najděte mně jiné místo v této zemi a možná i v té naší krásná Evropě, kde by nějaký region tak žil jako naše Slovácko, co jen akcí pořádají mnozí a mnozí dobrovolníci v ohromném množství vesnic! Právě do takového "hemžení" by ale krásně zapadla akce s cimbály, kterou by chtěly její organizátorky vzít jako založení tadice vítání Slunovratu.  Však se podívejte, co k celé akci napsaly: 

 

Dnem D byla zvolena neděle 21. června 2015 a odehraje se na libovolných místech, libovolných obcích a městech, vždy podle zájmů přidávajících se. Taktéž hodina zahájení akce bude libovolná podle možností jednotlivých spolupořadatelů v jednotlivých obcích a městech, ale má využívat potenciálů pořádání pravidelných nedělních mší, tedy lidí v ulicích.

Díky nápadu starostky obce Bukovany spolu s Jihomoravskou komunitní nadací nyní na Moravě opět ožívá tato krásná spontánní akce a může úspěšně rezonovat po celé Moravě. Akce je inspirovaná aktivitou kavárníka Ondřeje Kobzy Piana na ulici, která úspěšně oživuje český i moravský veřejný prostor.

Na Moravě jsou již piana v Brně, Olomouci, Břeclavi, ale i Hodoníně. Kobzova iniciativa tedy dopadla na úrodnou půdu byť ze začátku mohla mnohému z nás připadat jako absolutně nesmyslná a nic nepřinášející. Slovácku ovšem piána v ulicích nestačí, vždyť moravským „národním" hudebním nástrojem nejsou piána, ale cimbál.

 

Zveme proto všechny milovníky cimbálové muziky, spolky, muzikanty, zpěváky, sympatizanty....Zapojte se do úžasné happeningové akce. Přivítejme společně v jeden den léto muzikou, písní a dobrou náladou. Tvořme spolu nové tradice, které se rozvinou v další podobné regionální i mimoregionální aktivity. Přiložený plakát si vytiskněte, dopište místo a datum konání ve vaší obci. Rozešlete dále svým přátelům, muzikantům a příznivcům folkóru.

 

Pro média a monitoring napište prosím místo a čas na email:

simeja@seznam.cz

nebo zlata@jmk.cz.

 

Veškeré informace a seznamy míst s časem najdete na https://www.facebook.com/cimbalynaulici

 

Děkují Jana Šimečková a Zlata Maděřičová