Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Blatničtí vinaři zvou na své výborné víno: Dojeďte 17. května do našich sklepů pod Antonínkem, pořádáme další ročník populárního Putování blatnickými búdami!

V mejlíku mi "přistála" následující pozvánka i s plakátky, které se týkají moc příjemné akce, pořádané vinaři v Blatnici pod Svatým Antonínkem už za pár dnů. Jde o akci, která je rok od roku lepší a lepší, takže se vůbec nedivím, si získává hodně velkou oblibu. I přes tento zájem se nemusíte bát, že by se na vás nedostalo, vína i místa v otevřených sklepích je dost a dost, udělejte si čas a do Blatnice dorazte. Atmosféra bývá srdečná i vstřícná, však se přijeďte přesvědčit. Už párkrát jsem potkal návštěvníky z celé republiky, ty, kteří mi říkali: "Přijeli jsme loni, rádi jsme se letos vrátili a za rok přijedeme zase."

RB  

 

TADY   najdete veškeré detailní informace na webu blatnických vinařů 

 

 

 

... tady je videopozvánka a textová pozvánka

 

 

Blatničtí vinaři otevřou sklepy

Třetí sobota v květnu patří každým rokem v Blatnici pod Svatým Antonínkem vínu. Cech blatnických vinařů pořádá totiž tradiční Putování po blatnických búdách.  Ani letošní rok nebude výjimkou, v sobotu 17. května otevře své sklepy 35 vinařů a přivítají návštěvníky nejen z okolí.  

 

„Putování po blatnických búdách je v širokém okolí největší akcí tohoto typu, a to jak do počtu otevřených sklepů, tak do počtu návštěvníků.  Celá Blatnice pulsuje skvělou atmosférou, lidé sem přijíždí mnohdy i přes celou republiku", uvedl Jan Polehňa, vinař a spolupořadatel této akce. 

 

Návštěvníci dostanou v pokladně skleničku, taštičku a katalog vinařů s mapou. Poté mají možnost ochutnávat jakékoliv nabízené víno v každé otevřené búdě. Na putování obcí se mohou vydat pěšky nebo využít kočár tažený koňským spřežením, který bude zájemce mezi jednotlivými sklepy rozvážet. K dobré pohodě hrou a zpěvem přispějí cimbálové muziky a účastníci se mohou těšit i na bohaté občerstvení. 

 

Vinaři chtějí lidem předvést nejen svá vína, ale také jim přiblížit tradiční kulturu Slovácka.  V programu proto nebudou chybět ukázky řemesel, kroje a v rámci vstupného může každý navštívit také blatnické muzeum. V areálu historických búd Stará hora, který je centrem celé akce, bude připraven bohatý folklorní program a po ukončení akce také večerní zábava. 

 

„Každý rok se snažíme návštěvníkům dát něco navíc. Minulý rok jsme úspěšně zavedli internetový předprodej vstupenek, který je pro návštěvníky výhodnější. Díky tomu odpadly fronty u pokladen. Letos budou hrát cimbálky i při večerní zábavě. Také připravujeme pro každého návštěvníka podrobný katalog vinařů, v němž se účastníci putování dozví informace o každém blatnickém vinařství," dodal Jan Polehňa. 

 

Více informací naleznete na www.vinariblatnice.cz. Jan Polehňa, tel.: 724 982 943 

 

 

 

 

.. a tady jsem loni nahrál kapku krásné atmosféry mezi blatnickými búdami