Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

A poslouchaj Kohn, on ten policajt Vaněk a politik Lukáš začali pro toho Valentu pracovat až teď?

Nevím, jestli jste zaznamenali následující novinový článek v MF DNES, každopádně patří k tomu vůbec nejzajímavějšímu, co se v minulých dnech napsalo. Pokud nečetli, můžete si přečíst o tom, jak podnikatel a senátor za náš region Ivo Valenta získal dva velmi vlivné muže našeho kraje - a to bývalého hejtmana a vícehejtmana za ODS Libora Lukáše a bývalého druhého muže krajské policie ve Zlínském kraji Jaroslava Vaňka.

 

O obou mužích se toho v minulosti napsalo dost a dost, oba měli přístup k těm nejcitlivějším informacím a mnoha penězům, kolem obou zůstává několik otazníků. Nicméně oba odešli ze služeb "státu" a Valenta tak získal dva mozky, které pro něj mají těžko vyčíslitelnou hodnotu. Občas se mi ozvali různí anonymové, kteří mi psali o (ne) fungování krajské policie, stejně jako o přidělování dotací krajskými politiky, ale bohužel, vždy to byli anonymové, nebo lidé, kteří nechtěli vystoupit na veřejnosti. Co a jak se dělo u krajské policie za dnes už bývalého vedení, a jak to vypadalo dříve ve vedení Zlínského kraje, to se už asi nikdy nedozvíme. 

 

Co tedy říkám já na tyto "přestupy", které svým významem daleko převyšují jakékoliv přestupy například ve fotbalovém Slovácku? No, spíš se jen usmívám a říkám si, že bych mohl parafrázovat nějaký ten židovský vtip. Co třeba takto?

 

"A poslouchaj Kohn, on ten policajt Vaněk a politik Lukáš začali pro toho Valentu pracovat až teď?" ptá se Roubíček.

RB 

 

 

Poté, co vyšel předcházející článek v MF DNES, objevil se po několika dnech i článek ve SLováckých novinách. Ten je TADY... 

 

 

Bývalý policejní náměstek Jaroslav Vaněk stojí v čele bezpečnostní agentury GAN

Někdejší důstojník Policie ČR získal práci v holdingu Synot majitele a senátora Ivo Valenty

 

Uherské Hradiště - Dlouhá léta se podílel na vedení všech policistů ve Zlínském kraji. Nyní usedl do čela bezpečnostní agentury GAN, patřící do struktury skupiny Synot.

 

Řeč je o jednapadesátiletém Jaroslavu Vaňkovi. Bývalý vysoký policejní důstojník odešel od policie v červenci 2014, na počátku tohoto roku pak usedl do křesla výkonného ředitele a předsedy představenstva společnosti GAN. Vedení holdingu Synot senátora Ivo Valenty nejvíce přesvědčily právě jeho vize.

 

„V souvislosti se stoupajícím zájmem o služby společnosti GAN jsme přistoupili ke změně struktury společnosti a přijali několik nových zaměstnanců. V rámci hledání nového ředitele společnosti GAN byli v užším výběru celkem tři kandidáti, z nichž byl pan Vaněk pro tuto pozici shledán jako nejvhodnější," uvedla k počátkům spolupráce mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

 

Právní vzdělání, četné certifikace a bohaté profesní zkušenosti jsou tím, co přimělo společnost Synot, aby bývalého policejního důstojníka oslovila.

 

„Je také jedním z mála lidí v kraji, který absolvoval bezpečnostní prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň utajení Tajné," zmínila další z důvodů Magda Pekařová.

 

Sám bývalý náměstek krajského ředitele policie ve Zlíně o svém přínosu pro bezpečnostní agenturu nepochybuje. „Kdybych nastoupil do stavební firmy či nějaké IT společnosti, možná bych uplatnil pouze manažerské schopnosti. V tomto případě jsem se však vrátil do oblasti bezpečnosti, kterou velice dobře znám," sdělil Slováckému deníku Jaroslav Vaněk.

 

A právě 28 let bohaté praxe v uniformě chce zúročit u soukromé bezpečnostní agentury. „Tak jako jsem vedl předchozí firmu, tedy policii k bezpečnosti občanů, podobným způsobem chci směřovat i agenturu GAN. Nechci samozřejmě suplovat práci policie. Ta je tu většinou v případě, kdy už se něco stane. Já bych spíš rád vyplnil ten prostor pro občana, než tu policii potřebuje a zavolá. Tedy působit na poli prevence a pomoci," nastínil své vize nový ředitel GANu.

 

Tak jako u policie razil heslo „policisté v ulicích", tak také u soukromé agentury chce, aby byli její členové více vidět. A to především v souvislosti se zhruba devíti sty objekty, které má společnost GAN ve svém střežení jen v oblasti Uherského Hradiště. Na základě svých zkušeností u policie by také rád pro obyvatele Slovácka zřídil jistou „linku bezpečí".

 

„Prozatím je tato záležitost jen ve vývoji. Šlo by o bezplatný kontakt, který bude pomáhat všem lidem. Rád bych především využil nonstop servisu, který už v současnosti našim klientům a partnerům zajišťujeme. Ovšem není to samozřejmě záležitost několika týdnů," naznačil Jaroslav Vaněk jeden ze směrů, kterým by se chtěl do budoucna ubírat.

 

Se senátorem Ivo Valentou, majitelem skupiny Synot, spolupracuje například i bývalý hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.„Vzhledem ke svým bohatým politickým zkušenostem je pan Lukáš poradcem pana senátora Ivo Valenty," uvedla Magda Pekařová.

 

Co je GAN Bezpečnostní agentura GAN byla založena v roce 1995. Zabývá se oblastí střežení majetku a ochrany osob či detektivními službami. Provozuje také pult centrální ochrany. V současnosti v oblasti Uherského Hradiště monitoruje 24 hodin denně téměř 900 objektů. Má 45 zaměstnanců.

 

Jiří Kordovaník