Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zuzana Lapčíková hrála na cimbál, podnikatel Zemek oceňoval jízdu králů

Paní Zuzanu Lapčíkovou jsem nahrával na video v pondělí 8. prosince ve Veselí nad Moravou v Galerii Joži Úprky. Pokud si ji chcete poslechnout, klikněte prosím TADY. (Jen podotknu, že nahrávka se po 2:55 minutách "lomí" dro druhé půle, kdy můžete slyšet druhou písničku i trošku jiné snímámí obrazu a zvuku mým "videofoťáčkem" - doporučuji).

Přiznám se, že mi trvalo více let, než jsem přišel její muzice na chuť, ale dnes bych se mohl s klidem označit za jejího velkého fanouška. Mám rád její muziku, její hlas, obdivuji to, jak si rozumí s nádherným hudebním nástrojem jménem cimbál, líbí se mi její celkový přístup k vlastnímu tvoření (kolik jen různorodých projektů) i třeba takový detail, jako je vytvarné řešení jejích obalů disků, desek či internetových stránek. A navíc - je to holt pěkná ženská, zejména, když hraje s rozpuštěnými vlasy - omlouvám se :) Pokud o ní chcete vědět co nejvíc, klikněte prosím TADY na její stránky

Na stránkách najdete také několik zvukových záznamů, klikněte prosím TADY, videoukázku žádnou, musíte se spokojit s tou mojí nedobrou. Natáčel jsem paní Lapčíkovou právě ve Veselí, kde hrála na vyhlašování výsledků soutěže o nejlepší obrazy s tématem jízdy králů. Soutěž vyhlásil podnikatel Zdeněk Zemek, který také vítězům předával ceny a mluvil o svých plánech s galerií.

Na stránkách určitě v dohledné době najdete toto jeho povídání i povídání s vítězi, rovněž jsem je nafotil. Myslím, že by to mohlo být pro vás zajímavé, vítězové jsou hodně odlišní, velmi se lišil i pohled veřejnosti a známého umělce Zdeňka Knížáka. Pan Knížák vybral za odbornou porotu zcela jiné vítěze než vybírala veřejnost svým hlasováním - výsledek je zajímavý, dva zcela jiné pohledy na jízdu králů.

A dlužím vám rovněž slibovaný rozhovor s panem Zemkem na téma fotbalového klubu 1 FC. Sovácko, málokdo na Slovácku neví, že tento klub vlastní, pumpuje do něj obrovské peníze, ale klubu se nedaří a nedaří...

RB