Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zdeněk Kotačka má další cenné vítězství. Je tenisovým mistrem Lhoty

Předseda tenisového klubu Pavel Turčin poslal zprávy o sobotním tenisovém boji na lhotských kurtech. Bohužel jsem na místě nebyl, ale když jsem si přečetl "naléhavě" reportážní zpravodajství Pavla, říkal jsem si, že na focení v O.N. Vsi jsem takové vzrůšo neměl :) Asi se dám místo focení a psaní na tenis, Zdeněk Kotačka dominuje lhotskému tenisu už nějak dlouho - i když možná začíná prožívat druhé mládí jeho turnajový soupeř Vlastik :)

 

Neuvěřitelné finálové drama rozhodly 2 míčky

Výborné počasí a kvalitní tenis. To byla sobota 23. srpna na lhotských kurtech. Již po 26. se zde konalo Mistrovství Lhoty. Bohužel zranění a pracovní zaneprázdnění způsobila, že se tohoto jinak prestižního turnaje nemohlo zúčastnit hned 6 hráčů. Ale těch 6 borců, kteří si turnaj nenechali ujít, předvádělo skvělou podívanou.

Nejprve se hráči utkali systémem každý s každým v základní skupině. První 4 postupovali do semifinále, které se stejně jako finále hrálo na 2 vítězné sety. Ve finále se utkal jednoznačný favorit turnaje Zdeněk Kotačka s Vlastikem Radochem a asi třicítka přihlížejících diváků čekala, že finále bude snadnou záležitostí mladšího ze soupeřů.

Do stavu 5:1 pro Zdenka v 1. setu to i tak vypadalo, ale pak dostal Vlastik pořádný „kartáč" od Jarka Žajdlíka ("Vlasťo, co to hraješ, hrej tvrdě, jak hraješ v tréninku!!!") a na kurtě se začaly dít neuvěřitelné věci. Vlastik fantasticky servíroval, skvěle returnoval a běhal jako by v nohách neměl odehraných 7 setů. Zdeněk začal hrát až příliš opatrně a tak se 1. set stal nakonec kořístí Vlastika v poměru 7:6. Poté se zase zdravě naštval Zdenek a za pár minut dal Vlasťovi „kanára" (6:0).

Třetí set se zdál být jasnou záležitostí Zdenka, protože vedl 5:3 a vypadalo to, že Vlastikovi nepomůže nic. Pak začalo pršet a pánové se rozhodli, že zápas dohrají i v dešti. Vlastik se vypořádal s novými podmínkami perfektně a po vynikajících míčích obrátil výsledek ve svůj prospěch a ujal se vedení 6:5. Publikum v té chvíli tleskalo snad každému povedenému balonu a bylo cítit, že si přeje, aby věčně druhý Vlastik dotáhl zápas do vítězného konce.

Zdenek vyrovnal na 6:6 a v tie-breaku rozhodujícího setu vedl již 5:2. Následovaly 3 vítězné míče z Vlastikovy rakety a publikum bylo ve varu. Jenže Zdenek z posledních sil zabral, uhrál 2 míče za sebou a stal se tak šťastným vítězem této 2,5 hodinové bitvy, k čemuž mu gratulujeme!

 

Semifinále:

Kotačka - Lopata 6:3,6:1

Radoch - Hubík 6:2,6:3

Finále:

Kotačka - Radoch 6:7,6:0,7:6

PS: Loňský vítěz Martin Zalubil nevyhrál ani jeden zápas a nepostoupil ze skupiny, ale v neděli ve fotbalovém zápase 1.B třídy předvedl, že je to skvělý fotbalista a střelec a zasloužil se 2 góly o skvělou remízu s vysoce favorizovaným Kněžpolem!

 

Text: Pavel Turčin