Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zcela nová informace: hlava dřevěného poutníka se našla!

Možná  si budete říkat, proč sem na stránky dávám spíše novinovu zprávičku o nalezené hlavě sochy, ale proč ne - vím, že vás i mnohé další toto téma zajímá a navíc, právě zpráva o této hlavě a jejím uřezání byla zřejmě vůbec nejčastější informací v médiích o našem regionu. Tak to holt v dnešním životě chodí :)

Tedy, vězte, že hlava populárního dřevěného poutníka z Blatničky, kterou odřízl neznámý vandal, se našla! Místo nálezu je nedaleko samotné sochy, a to kousek od silnice ve směru na Blatnici. Ležela v trávě, vzadu lehce odštípnutá. Nálezcem byl muž, který nepochází z Blatničky, a který si nepřál kvůli možné mediální publicitě uvést jméno.

Pokud se chcete podívat na sochu bez hlavy i na samotného autora sochy Ivana Šmída, jak obětavě dává novou hlavu, klikněte na přiložený soubor, je v něm časopis, a na straně 22 jsou fotky i dřívější článeček. Fotky zařadím také do fotogalerie.

Tolik ve stručnosti,  doufám, že média, která budou jistě o nálezu psát, se neopomenou zmínit, že zdroj, kde se informaci poprvé dozvěděla, byly naše stránky :) A já samozřejmě rád dodávám, že mým zdrojem byla starostka Blatničky paní Jarmila Hrušková, které tímto ještě jednou děkuji.

RB

Soubory ke stažení