Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Zatím jen slib, co najdete v týdnu na stránkách

... Zatím je to opravdu jen slib, ale určitě v příštích dnech najdete na stránkách mimo jiné fotky z několika míst našeho regionu. O víkendu jsem se pohyboval mezi Blatničkou, Uherským Ostrohem a Lipovem. V Lipově jsem fotil biřmování, v Ostrohu 250 let kostela a hody, a v Blatničce výlov rybníku. V pátek jsem se pro změnu potkal s hluckými mažoretkami, které získali nedávno titul Mistryň Evropy. Potřeboval jsem si je nafotit do Časopisu Ostrožska a Horňácka, kde najdete také fotky z dalších míst, která jsem vzpomínal. No a ještě Slovácké muzeum, proběhla vernisáž dvou nových výstav, dám na stránky několik málo foteček i malý textík.

Samozřejmě budu velmi vděčný, pokud mi kdokoliv a z jakéhokoliv místa Slovácka pošlete fotky či text z dění, jehož jste byli svědky. Velmi rád bych dal například na stránky povídání a foty z Vracova, kde měli hody, samozřejmě ale budu rád za všechna další místa. Nebo mi třeba pošlete mejlík, jak na vás působila sláva v Ostrohu, Lipově nebo jinde na Slovácku?

Určitě se na stránkách tento týden vrátím ještě k politice i fotbalu, vždyť to jsou témata, o nichž se lidé baví mezi sebou snad nejvíce - snad ještě kromě počasí a toho, co bylo v televizi.

A nesmím zapomenout ani na pozvánky, určitě je také tento týden na stránkách najdete. Bude jim dominovat pozvánka na víkend, kdy v Ostrožské Lhotě slaví 100 let místního krásného kostela.

A běžte volit, pokud volíte do Senátu, ať pak třeba nenadáváte, koho vám tam vaši milí spoluobčané navolili. Dnes jsem se usmíval nad tím, jak nejchytřejší politologové přičítají vítězství ČSSD mimo jiné tomu, že přišlo volit hodně lidí.

Pokud jsem si to dobře v hlavě rozebral, znamená to, že až časem dospějeme kupříkladu k elektronickému hlasování (což určitě jednou přijde), bude vítězit už jen ČSSD, ČSSD, ČSSD. Je zajímavé, jak máme její "ideály" ve svém mozku hluboce uloženy. Počítám, že socialistům začne pěkně narůstat členská základna, kde je politická moc, tam je i hodně zájemců, kteří ji chtějí uchopit aspoň jedním prstíkem. Když jsem ale teď v televizi viděl všechny ty zářící zasloužilé vlky ze sociální demokracie, kteří sedí často v parlamentu deset i více let, nebudou to mít mladí socialističtí vlci jednoduché. Smečka mezi sebe jen nerada někoho pouští. Ale to platí vlastně všude možně, samozřejmě nejen u Paroubků.

Už té politiky nechám, tento týden a šmitec! Nebaví mě už o politice psát, živí se jí a píše o ní tolik lidí, a vesměs tak podobně, že o jednoho pisálka míň není vůbec na škodu. Je třeba pouštět se do jiných věcí, kde se může sám člověk pokoušet o něco snad nového nebo jiného...

Tolik jen v rychlosti, pěkný týden!

RB